OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  07.07.2024 r.

1. Dziękujemy:

– kapłanom za ich pomoc w czasie wakacji, zwłaszcza księdzu rodakowi Maciejowi Śmigaczowi oraz księdzu Kazimierzowi Kumanowi

– za składane ofiary na cele diecezjalne i wszelkie zaangażowanie;

– Karolowi Gutowi za jego świadectwo, oraz Zespołowi i Grupie Młodzieżowej za prowadzenie modlitwy podczas Wieczoru Uwielbienia.

2. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli;

– we czwartek – święto św. Benedykta, patrona Europy;

– w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;

– w sobotę – wspomnienie św Andrzeja Świerada i św. Benedykta, pustelników, patronów naszej Diecezji. Przed nami kolejna Procesja z Figurą Pięknej Madonny, dlatego zapraszamy całe Rodziny, zwłaszcza Dzieci Komunijne i Bierzmowanych, oraz prosimy, by przynieść lampiony. Mszy Świętej i nabożeństwu Fatimskiemu przewodniczyć będzie ojciec Artur Niechwiej, jezuita. Do niesienia Figury prosimy:

  1. Koło Gospodyń Wiejskich KW
  2. Sołtysi Wsi i zakrystianin ze SW
  3. Margaretka ks. Łukasza Kurmaniaka
  4. Róża Rodziców za dzieci św. o. Pio – Kingi G.
  5. OSP KW

– w niedzielę – składka na cele parafialne, prosimy o ofiarność na ten cel.

3. W kaplicy dojazdowej w Starej Wsi trwają rozpoczęte prace przy wymianie dużego okna witrażowego nad wejściem głównym oraz w zakrystii. W kolejnym etapie będzie wykonana renowacja dużego witraża oraz  zostanie wykonany witraż w zakrystii z postacią Św. Jana Vianneya. Koszt wszystkich prac powinien się zmieścić w 50 000 zł. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian(nie tylko ze Starej Wsi) o złożenie stosownej ofiary do zaadresowanych kopert z dopiskiem „Na witraże do Starej Wsi”. Okażmy się solidarni w poczuciu odpowiedzialności za dobro całej wspólnoty parafialnej. 

4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

5. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Antoni Z. 220, Józef W. 4, Arnold G. 4, Grzegorz P. 229, Marian B. 5, Krystyna B. 164, Tadeusz O. 70, Damian Ch. 6, Sławomir P. 6, Jakub P. 6.

Natomiast w Starej Wsi Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Beata i Małgorzata B. 196, Stanisława J. 185 i Maria K. 166.

5. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia ciekawe kalendarze ścienne z obrazkami biblijnymi na 2025 r. – po 15 zł.