OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIV Niedziela Zwykła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21.11.2021r.

1. Przeżywając dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  a także: Patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, Święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, Dzień Życia Kontemplacyjnego,  obejmijmy naszą modlitwą  wszystkie wymienione grupy wspólnot osób i prośmy dla nich o potrzebne łaski, by Chrystus Królował w ich sercach i prowadził ich drogą prawdy, miłości  i pokoju.   

2. Dziś po Mszy  Świętej zbiórka do puszek na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Dziękujemy za Dar Serca!

3.   Po każdej Mszy świętej w dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi. 

4. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny, na Wielką Nowennę do świętego Andrzeja Boboli o Boże błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo Królowej Polski oraz świętego Andrzeja Boboli. Nowenna odbędzie się w dniach 22-30 listopada po Mszy świętej wieczornej.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za złożenie ofiar do kopert: dwu rodzinom w ramach kwesty za 200 zł. na spłacenie zaległych długów w parafii, jednej rodzinie za 200 zł. na instrument organowy w Starej Wsi, jednej rodzinie za 50 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać!  

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki muzyki kościelnej. W naszej modlitwie pamiętajmy o organistach, chórze i orkiestrze parafialnej.

– we wtorek – Spotkanie uczniów klas III wraz z rodzicami na Mszy świętej o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa!

– we środę – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy męczenników.

– we czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy  i męczennicy, Patronki Bazyliki Mniejszej w Grybowie.

– we czwartek – po Mszy świętej wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach comiesięcznej modlitwy za V Synod naszej Tarnowskiej Diecezji.

W adoracji biorą udział zwłaszcza Członkowie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Po zakończeniu adoracji odbędzie się spotkanie w budynku plebani. Zapraszamy i prosimy o przybycie!

– w sobotę – Odpust w Grybowie i w Polnej. Suma o godz. 11.00

– w sobotę – w Krużlowej przyjęcie Aspirantów do grona Ministrantów na Mszy świętej o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz  z rodzicami!

– w niedzielę – 28 listopada I Niedziela Adwentu. Rozpoczęcie Nowego Roku Liturgicznego. Po Mszy świętej popołudniowej odbędzie się Spotkanie Akcji Katolickiej w budynku plebanii. Zapraszamy i prosimy  o przybycie!

7. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy odbędzie się w sobotę 27 listopada o godz. 5.50 z przystanku koło starego kościoła.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Zieliński Antoni 220, Wrona Józef 4, Polański Grzegorz 229, Biskup Marian 5, Biskup Krystyna 164, Olech Tadeusz 70, Chronowski Damian 6.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.  Do zabrania są nieodpłatne czasopisma i artykuły religijne.