OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynając dziś Nowy Rok Liturgiczny w Kościele przeżyjmy jak najlepiej czas adwentowego przygotowania na spotkanie ze Zbawicielem. W naszych codziennych modlitwach wznośmy nasze serca i oczy ku Temu, który był, który jest i który przychodzi, by nas oświecić blaskiem swojej łaski i obdarzyć nas prawdziwą nadzieją i miłością.

2. W dniu dzisiejszym pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu Diecezji – Księdzu Biskupie Andrzeju, z racji rocznicy święceń biskupich.

3. Dziś także po Mszy świętej popołudniowej odbędzie się Spotkanie Akcji Katolickiej w budynku plebanii. Zapraszamy i prosimy o przybycie!  

4. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa roratnie. Bardzo prosimy  o zapoznanie się ze szczegółowym planem tych Mszy świętych.

 Roraty poranne poprzedzone będą śpiewem Godzinek  do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału dzieci  i młodzież. Dzieci będą otrzymywały obrazki. Z pośród dzieci, które umieszczą na podpisanych serduszkach swoje dobre postanowienia  i odpowiedzi na postawione pytania,  będą wylosowane te, które zabiorą ze sobą do domu, zdezynfekowane wcześniej figurki, – postaci Św. Rodziny oraz słodką nagrodę. W domu pomodlą się wraz całą rodziną, a następnego dnia przyniosą figurki do kościoła. 

 Nabożeństwo Roratnie odprawiane będzie:

– w poniedziałki, wtorki i piątki po południu o godz. 17.00.

– we środy, czwartki i soboty rano o godz. 6.30

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – Święto Św. Andrzeja Apostoła.

– w I czwartek – spowiedź od godz. 16.30 oraz po Mszy świętej w czasie godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitwa za powołanych  i o nowe powołania do służby Bożej.

– w I piątek – wspomnienie św. Ksawerego, prezbitera.  Spowiedź: w Starej Wsi o godz. 15.00, w Krużlowej o godz. 17.00. Do chorych, zgłoszonych  w zakrystii, udamy się z posługa duszpasterską według następującego porządku: Ks. Fabian od godz. 8.00, ks. Proboszcz od godz. 9.00,   ks. Tomasz w Starej Wsi od godz. 8.00. W tym dniu modlitwa i ofiara na misje.

– w piątek – po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla dzieci i młodzieży, którzy chcieliby pomóc dzieciom w krajach misyjnych poprzez udział w akcji Kolędników Misyjnych. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.  

– w I sobotę – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Poczęcia N M Panny z racji Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

– w niedzielę 5 grudnia – Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Składka na Mszy świętej na cele diecezjalne.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Sławomir Pietruch  6, Jakub Pietruch 6, Marek  Fyda  113, Krzysztof  Dziedzina  161, Tadeusz Obrzut  134, Aleksander Pietruch  205, Szymon Fyda  208.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.  Do zabrania są nieodpłatne czasopisma i artykuły religijne.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Jan Zagórowski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .