OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu

1. Przeżywając dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie obejmijmy naszą modlitwą najbardziej zagrożonych i potrzebujących pomocy materialnej i wsparcia duchowego.

2. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

3. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej zbierana będzie ofiara do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Prosimy o dar serca!

4. Dziękujemy za złożenie ofiar do kopert na potrzeby parafii: jednej osobie ze Starej Wsi za 400 zł., jednej osobie z Osikowa za 100. zł. Bóg zapłać!

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Roratnich.

 Nabożeństwo Roratnie z udziałem dzieci:  

– w poniedziałki, wtorki i piątki po południu o godz. 17.00.

– we środy, czwartki i soboty rano o godz. 6.30

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja. Mamy nadzieję, ze dzieci spotkają się ze świętym Mikołajem.

– we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu spotkanie dzieci klas III wraz z rodzicami na Mszy świętej o godz. 17.00.  

– we środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M Panny. Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. w Starej Wsi o 16.00.

– we czwartek – zapraszamy do Sali Misterium o godz. 17.00, na kolejne wykłady Uniwersytetu Nauczania Społecznego św. Jana Pawła II. Mile widziani będą także wolni słuchacze.

– w piątek – wspomnienie N M Panny Loretańskiej. W tym dniu w Sali Misterium po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kolędników Misyjnych. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z opiekunami oraz młodzież. 7. W następną niedzielę lektorzy i ministranci rozprowadzać będą  w przedsionku kościoła opłatki na stół wigilijny dla każdej rodziny naszej parafii. Złożona przy tej okazji ofiara do puszki przeznaczona będzie na potrzeby LSO. Razem z opłatkami prosimy zabrać kopertę z nadrukiem adresu naszej parafii i umieścić na niej swój adres zamieszkania z podaniem przysiółka, i  jak było to dotychczas,  prosimy o złożenie w niej i przekazanie do parafii stosownej ofiary na nasze Sanktuarium.

8. Każdego roku w Polsce około 40.000 kobiet traci swoje dziecko w wyniku poronienia, a prawie 2.000 rodzi martwe dzieci. Fundacja Opes 139 z Tarnowa niesie pomoc rodzicom po stracie ich dziecka. Pomoc Fundacji nie ma rejonizacji. Każdy, kto się zgłosi otrzyma ją bezpłatnie. Zainteresowani mogą zabrać z przedsionka ulotki tej Fundacji. Informacja jest także umieszczona w gablocie parafialnej.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać!

Sekuła Wiesław 140.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.  Do nabycia są świece wigilijne w cenie 7 zł.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Marian Fyda. Msza św. pogrzebowa odbędzie się dziś o godz. 13.30.  Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … . 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE STARA WIEŚ

II  Niedziela Adwentu

05.12.2021r. 

1. Przeżywając dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie obejmijmy naszą modlitwą najbardziej zagrożonych  i potrzebujących pomocy materialnej i wsparcia duchowego.

2. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

3. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej zbierana będzie ofiara do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Prosimy o dar serca!

4. Dziękujemy za złożenie ofiar do kopert na potrzeby parafii: jednej osobie ze Starej Wsi za 400 zł., jednej osobie z Osikowa za 100 zł. Bóg zapłać!

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Roratnich w kościele parafialnym:

 Nabożeństwo Roratnie z udziałem dzieci: 

– w poniedziałki, wtorki i piątki po południu o godz. 17.00.

– we środy, czwartki i soboty rano o godz. 6.30

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja. Mamy nadzieję, że dzieci spotkają się ze świętym Mikołajem po Mszy świętej w kościele parafialnym. 

– we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.  W tym dniu w Krużlowej spotkanie dzieci klas III wraz z rodzicami na Mszy świętej o godz. 17.00. 

– we środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M Panny. Msze święte w Krużlowej o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. w Starej Wsi o 16.00.

– we czwartek – zapraszamy do Sali Misterium o godz. 17.00, na kolejne wykłady Uniwersytetu Nauczania Społecznego św. Jana Pawła II. Mile widziani będą także wolni słuchacze.

– w piątek – wspomnienie N M Panny Loretańskiej. W tym dniu w Sali Misterium po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kolędników Misyjnych. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z opiekunami oraz młodzież. 7. W następną niedzielę lektorzy i ministranci rozprowadzać będą  w przedsionku kościoła opłatki na stół wigilijny dla każdej rodziny naszej parafii. Złożona przy tej okazji ofiara do puszki przeznaczona będzie na potrzeby LSO. Razem z opłatkami prosimy zabrać kopertę z nadrukiem adresu naszej parafii i umieścić na niej swój adres zamieszkania z podaniem przysiółka, i  jak było to dotychczas,  prosimy o złożenie w niej i przekazanie do parafii stosownej ofiary na nasze Sanktuarium.

8. Każdego roku w Polsce około 40.000 kobiet traci swoje dziecko  w wyniku poronienia, a prawie 2.000 rodzi martwe dzieci. Fundacja Opes 139 z Tarnowa niesie pomoc rodzicom po stracie ich dziecka. Pomoc Fundacji nie ma rejonizacji. Każdy, kto się zgłosi otrzyma ją bezpłatnie. Zainteresowani mogą zabrać z przedsionka ulotki tej Fundacji. Informacja jest także umieszczona w gablocie parafialnej.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.  Do nabycia są świece wigilijne w cenie 7 zł.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Marian Fyda. Msza św. pogrzebowa odbędzie się dziś o godz. 13.30.  Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .