OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynające się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin wzywają nas do ciągłej modlitwy za wszystkie rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa.

2. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne. Bóg zapłać!

3. W dniu dzisiejszym lektorzy i ministranci rozprowadzają   w przedsionku kościoła opłatki na stół wigilijny dla każdej rodziny naszej parafii. Złożona przy tej okazji ofiara do puszki przeznaczona będzie na potrzeby LSO. Razem z opłatkami prosimy zabrać kopertę z nadrukiem adresu naszej parafii i umieścić na niej swój adres zamieszkania z podaniem przysiółka, i  jak było to dotychczas,  prosimy o złożenie w niej i przekazanie do parafii stosownej ofiary na nasze Sanktuarium.

4. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach Roratnich.

 Nabożeństwo Roratnie z udziałem dzieci:  

– w poniedziałki, wtorki i piątki po południu o godz. 17.00.

– we środy, czwartki i soboty rano o godz. 6.30

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

– we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

– we czwartek – po Mszy świętej wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu a po niej spotkanie na plebanii Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy o przybycie!

– w sobotę – podczas Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa nowych lektorów. Zapraszamy na to wydarzenie kandydatów lektorów wraz z rodzicami, rodziny lektorów oraz wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza.

6. Do najbliższej niedzieli prosimy zgłosić w zakrystii tegorocznych Jubilatów Sakramentu Małżeństwa aby podczas Uroczystości Świętej Rodziny na Mszy świętej o godz. 11.00 mogli otrzymać List Gratulacyjny wraz z błogosławieństwem.  Chodzi oczywiście o tych małżonków, którzy w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę Jubileuszu.

7. Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy o dobre przygotowanie się do tego wydarzenia poprzez pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę ale pomyślmy o tym już w tym tygodniu.

Ze spowiedzi skorzystać możemy przed każdą Mszą świętą. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii  planowana jest we środę 22 grudnia  w godzinach popołudniowych.

8. Odwiedziny chorych i starszych, którzy nie będą mogli być w kościele  a chcieliby skorzystać ze spowiedzi świętej odbędzie się w poniedziałek 20 grudnia. Prosimy ich zgłosić w zakrystii. Pozostałych chorych zgłaszamy  u Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.

9. Proboszcz Bazyliki Katedralnej w Tarnowie zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o godz. 15.00. W programie Msza św. i adoracja, oraz możliwość rozmowy o nurtujących problemach.

10. Sołtys Wsi Krużlowa Wyżna informuje mieszkańców, że w związku z pandemią Cowid-19, worki i kody są do odbioru na składzie budowlanym w Krużlowej.

11. Zakład Aktywności Zawodowej w Stróżach zaprasza w sobotę na Jarmark Bożonarodzeniowy. Szczegóły na afiszu.

12. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać!

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.  Do nabycia są świece wigilijne w cenie 7 zł.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej odszeszli do wieczności + Waleria i Jan Gołyźniakowie. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … . 

STARA WIEŚ                                                                                                                                                                                            

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III  Niedziela Adwentu

12.12.2021r. 

1. Rozpoczynające się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin wzywają nas do ciągłej modlitwy za wszystkie rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa.

2. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne. Bóg zapłać!

3. W dniu dzisiejszym lektorzy i ministranci rozprowadzają  w przedsionku kościoła opłatki na stół wigilijny dla każdej rodziny naszej parafii. Złożona przy tej okazji ofiara do puszki przeznaczona będzie na potrzeby LSO. Razem z opłatkami prosimy zabrać kopertę z nadrukiem adresu naszej parafii i umieścić na niej swój adres zamieszkania z podaniem przysiółka, i  jak było to dotychczas,  prosimy o złożenie w niej i przekazanie do parafii stosownej ofiary na nasze Sanktuarium.

4. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach Roratnich w kościele parafialnym.

 Nabożeństwo Roratnie z udziałem dzieci: 

– w poniedziałki, wtorki i piątki po południu o godz. 17.00.

– we środy, czwartki i soboty rano o godz. 6.30

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

– we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

– we czwartek – w Krużlowej po Mszy świętej wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu a po niej spotkanie na plebanii Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy o przybycie!

– w sobotę – w Krużlowej podczas Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa nowych lektorów. Zapraszamy na to wydarzenie kandydatów lektorów wraz z rodzicami, rodziny lektorów oraz wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza.

6. Do najbliższej niedzieli prosimy zgłosić w zakrystii tegorocznych Jubilatów Sakramentu Małżeństwa aby podczas Uroczystości Świętej Rodziny na Mszy świętej o godz. 10.00 mogli otrzymać List Gratulacyjny wraz z błogosławieństwem.  Chodzi oczywiście o tych małżonków, którzy w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę Jubileuszu.

7. Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy o dobre przygotowanie się do tego wydarzenia poprzez pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę ale pomyślmy o tym już w tym tygodniu.

Ze spowiedzi skorzystać możemy przed każdą Mszą świętą. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii  planowana jest we środę 22 grudnia  w godzinach popołudniowych.

8. Odwiedziny chorych i starszych, którzy nie będą mogli być w kościele    a chcieliby skorzystać ze spowiedzi świętej odbędzie się w poniedziałek 20 grudnia. Prosimy ich zgłosić w zakrystii. Pozostałych chorych zgłaszamy  u Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.

9. Proboszcz Bazyliki Katedralnej w Tarnowie zaprasza osoby żyjące  w związkach niesakramentalnych na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o godz. 15.00. W programie Msza św. i adoracja, oraz możliwość rozmowy o nurtujących problemach.

10. Zakład Aktywności Zawodowej w Stróżach zaprasza w sobotę na Jarmark Bożonarodzeniowy. Szczegóły na afiszu.

11. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać!

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.  Do nabycia są świece wigilijne w cenie 7 zł.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Waleria i Jan Gołyźniakowie. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .