OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu

1. Dziękujemy wszystkim członkom Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej za przygotowanie i rozwiezienie paczek wraz z życzeniami naszym chorym , starszym i samotnym. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

2. Składamy podziękowanie za złożenie ofiar do kopert na potrzeby naszej parafii: dwu osobom z KW za 200 zł., trzem osobom z KN za 350 zł., jednej osobie ze SW za 950 zł. oraz jednej rodzinie ze SW za wpłatę na konto 200 zł. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu:

– w poniedziałek udamy się do tych chorych, którzy nie będą mogli być w kościele na święta a chcieliby skorzystać ze spowiedzi świętej. Prosimy ich zgłosić w zakrystii. Wyjazd do chorych odbędzie się według następującego porządku: Ks. Proboszcz od godz. 8.00, ks. Fabian od godz. 9.00, Ks. Tomasz w Starej Wsi od godz. 8.00. Pozostałych chorych zgłaszamy  u Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.

– w środę – Spowiedź parafialna przed świętami według następującego porządku: od 15.00 do 17.00 i od 18.00 do 19.30. W Starej Wsi spowiedź od 15.00 do 16.00. Prosimy o skorzystanie z tego czasu spowiedzi ponieważ w innych dniach spowiadać będziemy w innych parafiach.

– we  środę – dzieci przynoszą na roraty podpisane plansze i zostawiają w zakrystii a we czwartek będą wręczane nagrody.

– we czwartek – całodzienna spowiedź w Grybowie

– w piątek – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Bądźmy zjednoczeni w duchowej wspólnocie całej ludzkiej natury i zjednoczmy się ze wszystkimi siostrami i braćmi w rodzinnym i modlitewnym kręgu. Niech życzenia, jakie będziemy sobie wzajemnie składać, wypływają z naszych szczerych serc, przenikniętych prawdziwą miłością. Pasterka w Starej Wsi o 22.00,  w Krużlowej o 24.00, poprzedzona śpiewem Jutrzni adwentowej. Ofiara na tacę przeznaczona będzie jak co roku na Fundusz Obrony Życia.

Przed ołtarzem pojawi się światło betlejemskie przyniesione przez polskich harcerzy. Można je będzie zabrać rano po Mszy świętej do domu na stół wigilijny.

– w sobotę 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W czasie wyznania wiary na słowa: I za sprawą Ducha świętego przyjął Ciało  z Maryi Dziewicy, uklękamy. Msze święte w Krużlowej o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00 i w Starej Wsi o godz. 10.00 i 14.00.

– w niedzielę – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte będą odprawiane w Krużlowej  o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00 Msza święta chrzcielna. W Starej Wsi Msza święta o godz. 10.00.   Ofiara na tacę przeznaczona będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Na Mszy świętej o godz. 9.00 wezmą udział dzieci i młodzież – kolędnicy misyjni, w strojach kolędniczych. Kolędnicy misyjni przychodzą przed Mszą świętą o godz. 9.45 w strojach kolędniczych, aby przygotować się do uroczystej procesji na rozpoczęcie Mszy świętej.   W tym roku ze względu na trwającą nadal pandemię Kolędnicy Misyjni nie udadzą się do poszczególnych rodzin naszej parafii ale 6 stycznia po każdej Mszy świętej kolejna grupa kolędnicza przedstawi orędzie bożonarodzeniowe  a potem w przedsionku kościoła zbierać będą ofiarę na misje. Prosimy wszystkie rodziny o ofiarność na ten cel! Można też dokonać wpłaty na konto parafialne z dopiskiem: NA MISJE.

– w niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa   a szczególnie Pary Małżonków Jubilatów. W Starej Wsi o godz. 10.00. Jubilaci, zgłoszeni w zakrystii, przeżywający w tym roku okrągłą rocznicę, otrzymają list gratulacyjny wraz z błogosławieństwem.

– w tym roku liturgia opuszcza święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika ale zachowujemy zwyczaj poświęcenia owsa.

4. Przypominamy i prosimy wszystkich uczestniczących w nabożeństwach o dostosowanie się do obowiązujących przepisów w trwającym czasie zagrożenia wirusem Covid-19.

5. Zgodnie z Dekretem Księdza Biskupa i po konsultacji z Radą Parafialną oraz Parafialnym Zespołem Synodalnym, planujemy przeprowadzenie w naszej parafii wizyty duszpasterskiej tylko przez Kaplana bez asysty ministrantów, przy obowiązujących normach sanitarnych, w domach w których mieszkańcy tego sobie życzą i w których nie ma kwarantanny lub chorych na Covid-19. Spotkanie z parafianami, zwłaszcza  z osobami starszymi ma w przeżywanym obecnie trudnym czasie ogromne znaczenie w duchowym wsparciu, umocnieniu wiary i zaufania Bogu we wszystkich okolicznościach życia.

    Szczegółowe informacje podamy w ogłoszeniach za tydzień. Rodziny, które nie będą mogły przyjąć kapłana, mogą zgłosić ten fakt już w tym czasie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego płytą z nagraniem kolęd w wykonaniu sióstr karmelitanek, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.  

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Sławomir Jaworecki. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .