OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Świętej Rodziny

1. Świętej Rodzinie Jezusa, Maryi i Józefa powierzajmy wszystkie nasze rodziny aby oparły swe życie na Bożej łasce i miłości.

2. Składamy podziękowanie 41 rodzinom za złożenie ofiar do kopert w łącznej kwocie 4150 zł. na potrzeby naszej parafii. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. Wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych parafian: Krzysztofa Sikorskiego i Włodzimierza Chronowskiego i dziękujemy za wykonanie i ufundowanie nowej szopki do naszego kościoła. Bóg zapłać!

4. Dziś po południu Msza święta chrzcielna o godz. 14.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 15.00 i w Starej Wsi o godz. 14.00.

5. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – Święto, Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjne poświęcenie i kosztowanie wina.

– we wtorek – Święto Świętych Młodzianków Męczenników. Błogosławieństwo małych dzieci. 

– w piątek – 31 grudnia nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego podczas nieszporów i Mszy świętej o godz. 15.00.  Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za mijający rok 2021 i do modlitwy błagalnej o potrzebne łaski w Nowym Roku 2022. Ks. Biskup osobom przebywającym na terenie diecezji Tarnowskiej udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszyscy korzystający z dyspensy zachęceni są do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz podjęcia jakiegoś dzieła miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

– w sobotę 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2022. Msze święte w porządku niedzielnym: w Krużlowej o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00, w kaplicy w Starej Wsi o godz. 10.00 i 14.00.

Światowy Dzień o pokój. Składka na cele diecezjalne. Zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego.

– w sobotę – kolejne nabożeństwo w cyklu Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca odbędzie się po Mszy świętej o godz. 15.00.

– w przyszłą niedzielę 2 stycznia: o godz. 16.00 Grupa Teatralna „Renovatio” zaprasza do dolnego kościoła na charytatywne Jasełka Bożonarodzeniowe; a w Grybowie w Bazylice Mniejszej o godz. 15.00 odbędzie się VIII Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek. Szczegóły na afiszu.

6. Od jutra rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Kapłan odwiedzi domy tylko tych mieszkańców, którzy sobie tego życzą. Prosimy aby przyjechać po księdza przed kolędą z domu, w którym rozpocznie się wizyta duszpasterska oraz po zakończeniu w ostatnim domu, który księdza przyjmie aby odwieźć kapłana na plebanię. Z domu, który przyjmie kapłana prosimy podprowadzić księdza do sąsiadów, którzy księdza przyjmą a sąsiadów prosimy o wyjście naprzeciw księdza. Prosimy o zorientowanie się w miarę możliwości który następny sąsiad przyjmie księdza. Prośba ta podyktowana jest tym, że w tym roku ze względu na sytuację związaną z Covid-19 księża chodzą po kolędzie sami bez ministrantów.

Zachęcamy, jak bywało to w tradycji, aby rodzina, która w danym dniu ma wyznaczoną kolędę, wzięła udział we Mszy świętej w dogodnym dla niej czasie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Świątecznego Gościa Niedzielnego z płytą CD z Czterema Ewangeliami, w cenie 10 zł., Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego z kodami do pobrania kolęd Arki Noego, Promyczek Dobra.