OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 odbędzie się w naszym parafialnym kościele Koncert Kolęd i Pastorałek pt.: „Przekażcie sobie znak pokoju” w wykonaniu zespołu z parafii Gromnik i okolic. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania.

2.  Zakończyła się wizyta duszpasterska, tzw. kolęda.  Wyrażamy ogromną wdzięczność Wszystkim Parafianom, którzy życzliwie nas przyjmowali, przyjeżdżali po nas, odprowadzali do sąsiadów, podwozili do kościoła na Mszę świętą oraz odwozili po zakończonym spotkaniu.  Bóg zapłać, Wam Drodzy Parafianie za Waszą otwartość, wspólną modlitwę, cenne spostrzeżenia oraz złożoną ofiarę, którą kapłani przeznaczają na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego   w Tarnowie, pomoc materialną dla kapłanów chorych i emerytów, a także na potrzeby osób znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Niech Boże Błogosławieństwo przez modlitwę kapłana wraz z domownikami, pozostanie i towarzyszy wszystkim przez całe życie. Szczęść Boże!    Wszystkie rodziny naszej parafii polecać będziemy Jezusowi i Maryi podczas nowenny i Mszy świętej środowej i czwartkowej w najbliższym tygodniu.

3. Każda Parafia co roku do końca lutego przedstawia kurii diecezjalnej szczegółowe sprawozdanie przychodów i rozchodów.

Składamy gorące podziękowania:

– za złożone ofiary na misje w przeprowadzonej akcji kolędników misyjnych

– za wszystkie dotychczas złożone ofiary do kopert i comiesięczne ofiary na inwestycje parafialne oraz ofiary anonimowych dobroczyńców, dzięki którym pozostało do spłacenia za instrument organowy w kościele parafialnym i w kaplicy w Starej Wsi oraz dzięki którym mogliśmy bez ogłaszania dodatkowych składek realizować na bieżąco rachunki za gaz, wodę, oświetlenie w trzech budynkach kościoła, sali misterium i kaplicy przedpogrzebowej, wywóz kontenerów z przed cmentarza, wymianę brakujących zużytych elementów wyposażenia wnętrza kościołów

– za dotychczasowe prace przy sprzątaniu kościoła oraz składaniu ofiar na środki czystości, kwiaty i dekoracje oraz narzędzia do prac porządkowych

– za złożone ofiary podczas wizyty duszpasterskiej czyli kolędy.

4. Składamy podziękowanie kolejnym 76  rodzinom za złożenie ofiar do kopert na potrzeby naszej parafii. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

– we wtorek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

– we środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

– w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

– w sobotę – wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Księży Pallotynów, prowadzących duszpasterstwo parafialne  w naszym grybowskim dekanacie w Białej Niżnej. Dzień Dziadka. Polecajmy ich opiece Bożej.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o godz. 16.00 w budynku plebanii. Zapraszamy i prosimy o przybycie !

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego., Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra oraz bezpłatne czasopisma.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Józef Radzik i + Helena Tarasek. Polećmy ich nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie … .