OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  V Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za złożoną ofiarę na cele diecezjalne. Bóg zapłać! Naszą modlitwą ogarnijmy biskupa Leszka Leszkiewicza w 6. r. święceń biskupich.

2. Składamy podziękowanie kolejnym 15 rodzinom za złożenie ofiar do kopert na potrzeby naszej parafii. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we środę – Akcja Katolicka zaprasza wszystkich parafian, ruchy i stowarzyszenia oraz pracowników oświaty i przedstawicieli lokalnych władz samorządowych na nabożeństwo w intencji Ojczyzny o pokój i ład społeczny. Program nabożeństwa: o godz. 16:30 modlitwa, o 17:00 nowenna do MB Krużlowskiej i Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

– we czwartek – spotkanie dzieci klas III SP wraz z Rodzicami. Rozpoczęcie nowenną do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 17:00.

– w piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Na Mszę świętą i nabożeństwo Eucharystyczne połączone z błogosławieństwem Lourdzkim o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich chorych, osoby samotne, emerytów, rencistów. Prosimy opiekunów tych osób o umożliwienie im wzięcia udziału w tej uroczystości. Pół godziny przed Mszą świętą będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

– za tydzień w niedzielę kazania głosić będzie w naszej parafii misjonarz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Po Mszach Świętych będzie można nabyć pamiątki religijne wykonane przez Afrykańczyków i złożyć tym samym ofiarę na misje. Składka przeznaczona będzie na cele parafialne. Prosimy o ofiarność na ten cel!

4. Za tydzień w niedzielę 13 lutego rozpocznie się w naszym kościele 40-godzinnego nabożeństwa, które trwać będzie przez trzy kolejne niedziele, przygotowujące nas duchowo do godnego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

  Porządek  adoracji będzie następujący:

        8.00   – 9.00 – Widomia, Pogorek

      10.00  – 11.00 – Gromnik, Krzemionki, Zamłynie, Zawodzie

                       – Klasy VII i VIII SP

      12.00 – 13.00 – Centrum, Równia, Pustki,

      13.00 – 14.00 – Poddziale,

      14.00 – 14.30 – Krużlowa Wyżna – Wieś

      14.30 – 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego,

                      –  Nieszpory Eucharystyczne

            15.00 – Msza święta

5. Parafialne Przedszkole im. św. Jana Pawła II prowadzone przez Siostry Dominikanki prowadzi zapisy dzieci na kolejny rok 2022/2023. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Przedszkola i Parafii.

6. Informujemy, że ze względu na zagrożenia epidemiczne do odwołania wstrzymane są wykłady w ramach Uniwersytetu Społecznego Jana Pawła II.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Maria W. 122, Szymon Sz. 122, Władysław G. 187, Robert O. 184, Rafał I. 239, Krzysztof  F. 276, Sławomir T. 209.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra oraz bezpłatne czasopisma.