OGŁOSZENIA  PARAFIALNE VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022 r.

1. Zgodnie z apelem księdza biskupa o sytuacji na Ukrainie dziś i w Środę Popielcową po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Prosimy o ofiarność na ten cel!

2. Składamy podziękowanie kolejnym 6 rodzinom za złożenie ofiar do kopert na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy także za dar ołtarza: rodzicom ze Szkoły Podstawowej w Krużlowej od:  klasy VIIIA i od klasy VIIIB. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W kaplicy bocznej dolnej części nowego kościoła został ukończony ołtarz do sprawowania Mszy świętej. Wyrazy serdecznego podziękowania i wdzięczności składamy wykonawcy i ofiarodawcy: Panu Janowi M. a także pomocnikom: Janowi J. i Mariuszowi N.. Niech Jezus miłosierny, któremu ten ołtarz poświęcamy, wynagrodzi obfitą łaską!       

4. W dniu dzisiejszym program adoracji w ramach 40-godzinnego nabożeństwa jest następujący:

8.00  –  9.00       – Matki i Ojcowie

10.00 – 11.00    – Młodzież

12.00 – 12.30    – Dzieci szkolne

12.30 – 13.30    – Akcja Katolicka – Rada Parafialna 

13.30 – 14.30    – Koło Radia Maryja

14.30 – 15.00    – Koronka do Miłosierdzia Bożego,

– Nieszpory Eucharystyczne

15.00 – Msza święta

5. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w bibliotece parafialnej w budynku plebanii odbędzie się spotkanie wszystkich aktorów inscenizowanej drogi krzyżowej. Bardzo prosimy o obowiązkową obecność! Zapraszamy także chętne kobiety i mężczyzn chcących zaangażować się w przygotowanie do tego religijnego spektaklu.

Dziś także w kaplicy w Starej Wsi odbędzie się adoracja w ramach 40-godzinnego nabożeństwa według następującego porządku:

11.00 – 12.00  Strzylawki, Potoki, Bania

12.00 – 13.00  Nowa Wieś

13.00 – 14.00   Stara Wieś – Wieś 

14.00  Msza święta

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Spotkanie dzieci klas III wraz z rodzicami na Mszy świętej o godz. 17.00. – we środę – Popielec. Rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. Nabożeństwa z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, o godz. 6.30, 9.00, i 18.00, w Starej Wsi o godz. 17.00 . W niedziele Wielkiego Postu nie będzie Mszy świętych o godz. 14.00 w Starej Wsi.

Od tej środy do I Niedzieli W. Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta ( od 18-tu do 60 lat) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych ( od 14-tu lat do końca życia). Składka w tym dniu na cele charytatywne.

– w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy młodzież klas VIII wraz z rodzicami we środę na Mszę świętą o godz. 18.00.

– Droga Krzyżowa w okresie wielkiego Postu będzie odprawiana według następującego porządku:

– we czwartki dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 17.00, a po niej Nowenna i Msza św..  Prosimy bardzo, aby rodzice przyprowadzali na to nabożeństwo dzieci i zachęcali je słowem i przykładem.

– w piątki droga krzyżowa dla dorosłych, młodzieży szkół średnich i pracującej o godz. 17.00, w Starej Wsi o 16.00 i Msza św.

– piątek tego tygodnia będzie  Dniem szczególnej modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Zachęcamy w tym dniu do ochotnego podjęcie postu i modlitwy w tych intencjach.

– w I czwartek – modlitwa za powołania do służby Bożej. Spowiedź od godz. 16.30 oraz po zakończeniu Mszy świętej wieczornej, podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W I czwartek zapraszamy do spowiedzi szczególnie uczniów szkół podstawowych. 

– w I piątek – Święto Św. Kazimierza Królewicza. Spowiedź: w Starej Wsi o godz. 15.00, w Krużlowej o 16.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się według następującego porządku: Ks. Fabian od godz. 8.00, Ks. Proboszcz od godz. 9.00, ks. Tomasz na Starej Wsi od godz. 8.00. Ofiara pieniężna na potrzeby misyjne.

– w sobotę po Mszy świętej wieczornej ostatnie Nabożeństwo z cyklu Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy z rozważaniem tajemnic różańcowych.

 – w przyszłą niedzielę rozpoczynamy o godz. 14.00 – I Kalwaryjską Drogę Krzyżową, o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. Prosimy, aby Panowie –  Przewodnicy prowadzili, jak zawsze, kalwaryjskie Drogi Krzyżowe. W Starej Wsi Droga Krzyżowa o godz. 9.00, Msza święta o godz. 10.00 z kazaniem pasyjnym i  Nabożeństwo Gorzkich Żali.

– za tydzień w niedzielę 6 marca – ofiara na tacę przeznaczona będzie na cele diecezjalne.

7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Krużlowej o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie i o bł. dla Polski. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się w tych intencjach wieczór uwielbienia, a każdego dnia pół godziny przed Mszą wieczorną będzie odmawiany różaniec. Do prowadzenia różańca prosimy Róże Różańcowe, według harmonogramu znajdującego się w gablocie ogłoszeń.

8. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi ponawia i informuje, że zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I na rok szkolny 2022/2023 odbędą się w dniach od 21 lutego do 1 marca 2022 r. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Andrzej G. 51, Andrzej W. 178, Tomasz W. 178, Piotr B. 131, Bernadeta B. 131, Stanisław P. 88, Marcin J. 88.

Do sprzątania w SW prosimy następujące rodziny: O. 208, O. 216, P. 2.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra oraz bezpłatne czasopisma.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Gajkowski i + Stanisław Polański, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .