OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 I Niedziela Wielkiego Postu

06.03.2022 r.

1. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

2. Składamy podziękowanie kolejnym 4 rodzinom za złożenie ofiar do kopert na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy także za dar ołtarza: rodzicom klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi, rodzicom dzieci z Krużlowej od klasy III a, od III b i od klasy III ze Starej Wsi. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę i Środę Popielcową złożyli ofiarę na uchodźców z Ukrainy w łącznej kwocie 23 218 zł. oraz za wszystkie dary materialne złożone w remizach, które zostały przewiezione na Ukrainę. Niech Bóg wynagrodzi Wam Waszą otwartość i hojność! Dary można składać w dalszym ciągu, w remizach w KW i w KN codziennie w godzinach 17:30-18:30; a w SW we wtorek i czwartek 10:00-12:00.

4. W rozpoczętym okresie Wielkiego Postu podejmijmy z Bożą pomocą drogę nawrócenia i pokuty za grzechy. Każdego dnia pół godziny przed Mszą wieczorną modlić się będziemy na różańcu o pokój na świecie, cierpiących   i ofiary oraz rychłe zakończenie wojny na Ukrainie.  Do prowadzenia różańca prosimy Róże Różańcowe, według harmonogramu znajdującego się w gablocie parafialnej.

5. Wykłady Uniwersytetu Jana Pawła II odbędą się we wtorek od godz. 17:00 do 19:00 w Sali Misterium. Zapraszamy wszystkich zgłoszonych i wolnych słuchaczy.

6. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:

* Droga Krzyżowa:

– we czwartki dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 17.00,
a po zakończeniu nowenna i Msza święta.

 – w piątki dla dorosłych i młodzieży, szkół średnich i pracującej o godz. 17.00 i Msza święta, w Starej Wsi o 16.00 i Msza święta.  

– w niedzielę o godz. 14.00 –  Kalwaryjska Droga Krzyżowa, w Starej Wsi o godz. 9.00

* Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00. i Msza święta. W Starej Wsi o 10.00 Msza święta z kazaniem pasyjnym i nabożeństwo Gorzki Żali. 

7. We wtorek odbędą się zapisy na aspirantów. Chłopców, chętnych do służenia przy ołtarzu Pańskim, zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami do sali w budynku plebanii o godz. 16.00 a w Starej Wsi w sobotę o godz. 9.00 w kaplicy.

8. W niedzielę 13 marca ofiara na tacę na cele parafialne. Prosimy o ofiarność na ten zwłaszcza, ze wzrosły niepomiernie opłaty za ogrzewanie i światło. Po pierwszej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji po Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

9. W ostatnim czasie doszły nas niepokojące informacje o przykrych zdarzeniach kradzieży drzew z lasu parafialnego nad Madejką. Ponadto nieznane nam osoby zrobiły sobie z lasu składowisko śmieci.  Zwracamy się z prośbą do okolicznych mieszkańców o zwrócenie uwagi na wspólne dobro parafii. Administratorem i zarządcą mienia parafialnego jest proboszcz a wycinka drzewa jakiejkolwiek wielkości i jakości możliwa jest tylko po wydaniu zgody  i ocechowaniu danych egzemplarzy przez leśniczego.

10. Na tablicy ogłoszeń zostały umieszczone następujące informacje:

– od Wójta Gminy Grybów skierowana do mieszkańców, którzy już przyjęli uchodźców wojennych z Ukrainy oraz do osób zainteresowanych projektem operatu opisowo-kartograficznego.

– od Dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowym Sączu o naborze do klas pierwszych szkoły podstawowej

– od Klubu Honorowych Dawców Krwi o Akcji Krwiodawstwa w Grybowie w niedzielę 13 marca.

– o bezpłatnym badaniu słuchu w Nowym Sączu i Krynicy

11. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Roman G.  158, Tadeusz O.  221, Mateusz N.  166, Grażyna J.  29, Barbara Z.  69, Paweł J. 256, Artur Ż.  250.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego z nagraniem Biblii na płycie CD, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra oraz bezpłatne czasopisma.