OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022 r.  

1. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne. Bóg zapłać!

2. Dziś po Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Diecezjalna Organizacja Caritas zwraca się z prośbą o podanie liczby uchodźców w parafii: stałych, przejściowych, dzieci oraz informacje o wolnych miejscach. Prosimy bardzo Parafian o zgłoszenie jeszcze dziś w zakrystii tych informacji.

4. Każdego dnia, pół godziny przed Mszą wieczorną, modlimy się na różańcu o pokój na świecie, za cierpiących i za ofiary wojny oraz o rychłe zakończenie wojny na Ukrainie. Uczyńmy to przez wstawiennictwo Matki Boskiej z Dzieciątkiem (Pani na Morzu, na Kęmpie) której cudowną kopię przywiózł do naszej parafii Ks. Roman Wanatowicz, najprawdopodobniej z Bełza. Miasto to po 1951 roku stało się miastem ukraińskim. Do prowadzenia różańca prosimy kolejne Róże Różańcowe, według harmonogramu znajdującego się w gablocie parafialnej.

5. Przypominamy o Nabożeństwa pasyjnych w naszej parafii:

* Droga Krzyżowa:

– we czwartki i piątki o godz. 17.00, w niedzielę o 14.00,

– w Starej Wsi: w niedziele o 9.00, w piątki  o 16.00

* Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00. W Starej Wsi o 10.00 Msza święta z kazaniem pasyjnym i nabożeństwo Gorzki Żali. 

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w piątek – po Mszy świętej wieczornej – półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z obowiązkowym udziałem Parafialnego  Zespołu Synodalnego a po zakończeniu nabożeństwa spotkanie w budynku plebanii. Zapraszamy i prosimy o przybycie!

– w sobotę – Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP

– w niedzielę – 20 marca w Sali Misterium o godz. 16.00 odbędzie się spektakl Teatralny pt. Magnolie, w wykonaniu Grupy Teatralnej z Binczarowej. Zapraszamy! Dochód z przedstawienia przeznaczony będzie na pomoc charytatywną dla naszego Księdza Krzysztofa Sapalskiego, misjonarza w Ukrainie.

7. Zapraszamy dziewczęta z klas ósmych i szkół ponadpodstawowych na dni skupienia od 25 do 27 marca b.r., u Sióstr Służebniczek Starowiejskich w Krynicy. Tematem spotkania będzie „Odkrycie własnej wartości i piękna”. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 marca. Szczegółowe informacje u księdza Tomasza lub siostry Barbary Janusz.

8. Ukazał się VII Tom diecezjalnego dzieła: Kościoły Diecezji Tarnowskiej. W albumie znajdują się barwne ilustracje z siedmiu dekanatów naszej diecezji, w tym również z naszego grybowskiego dekanatu z pięknymi ujęciami naszych parafialnych obiektów kościelnych. Album w cenie 100 zł. może być wspaniałą pamiątką rodzinną a także prezentem dla bliskich i znajomych. Można go nabyć w zakrystii.

9. Na tablicy ogłoszeń umieszczone są informacje Korony Sądeckiej dotyczące naboru wniosków na realizację projektów. 

10. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Jan J.  167, Adam K.  3, Bogdan J.  232, Marek  N.  47, Piotr W.   254, Zdzisław  R.  192, Wojciech F. 249.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra. W przedsionku kościoła są do nabycia paschaliki i baranki w cenie 7 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na diecezjalne i parafialne dzieło Caritas. Dzieci ze szkoły podstawowej, pragnące pomagać misjom i misjonarzom,  mogą zabrać ze sobą skarbonki, które wraz z ofiarą przyniosą do kościoła na drogę krzyżową w Wielki Piątek.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Anna Poręba, + Paweł Mikulski oraz + Władysław Król. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie: … .