OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022 r.  

 1. Dzisiaj w Sali Misterium o godz. 16.00 odbędzie się spektakl Teatralny pt. Magnolie, w wykonaniu Grupy Teatralnej z Binczarowej. Zapraszamy! Dochód z przedstawienia przeznaczony będzie na pomoc charytatywną dla naszego Księdza Krzysztofa Sapalskiego, misjonarza w Ukrainie. Zapraszamy na to przedstawienie szczególnie rodziców dzieci i młodzieży.  

2. Składamy podziękowanie: tym, którzy złożyli dary do Ukrainy, tym, którzy segregowali i pakowali dary, tym, którzy w ostatnim czasie oczyścili las parafialny ze śmieci oraz za złożoną w ostatnim czasie ofiarę na potrzeby parafialne: 4 rodzinom z Krużlowej, 3 rodzinom ze Starej Wsi, rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krużlowej: od klasy IVA, od klasy IVB i od klasy IV ze Starej Wsi. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W dalszym ciągu, pół godziny przed Mszą wieczorną, modlimy się na różańcu o pokój na świecie, za cierpiących i za ofiary wojny oraz o rychłe zakończenie wojny na Ukrainie. Do prowadzenia różańca prosimy kolejne Róże Różańcowe, według harmonogramu znajdującego się w gablocie parafialnej.

4. Przypominamy o Nabożeństwach pasyjnych w naszej parafii:

* Droga Krzyżowa:  we czwartki i piątki o godz. 17.00, w niedzielę o 14.00, w Starej Wsi: w niedziele o 9.00, w piątki  o 16.00

* Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00. W Starej Wsi o 10.00 Msza święta z kazaniem pasyjnym i nabożeństwo Gorzki Żali. 

5. W najbliższy piątek:

*  Przeżywać będziemy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia (Duchowa Adopcja). Zapraszamy szczególnie tych, którzy należą do duchowej adopcji oraz tych, którzy chcą do niej dołączyć. Polecamy bezpłatną broszurkę: Tydzień modlitw o ochronę życia poczętego.

* Z racji Uroczystości w ten piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

*W odpowiedzi na apel przewodniczącego Episkopatu Polski pragniemy włączyć się w tym dniu, tj. 25 marca o godz. 17.00 we wspólnej modlitwie, podczas której Ojciec Święty Franciszek dokona poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zgromadzeni w tym czasie na modlitwie w naszej świątyni połączymy nasze duchowe siły i nasze ochotne serca aby prosić Boga  i Maryję o pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji. Niech nie zabraknie w tym czasie w kościele wszystkich, którzy nie mają istotnych przeszkód. Chorzy i cierpiący niech łączą się z Ojcem świętym i z nami poprzez łącza internetowe.

– w niedzielę – 27 marca w budynku plebanii po Mszy świętej popołudniowej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy i prosimy o przybycie!  W tym dniu podczas nabożeństwa Gorzkich Żali zbierana będzie ofiara na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Marcin F. 10, Marian Z. 102, Wiesław F. 222, Władysława P. 2, Piotr P. 2, Andrzej F. 225, Krzysztof I. 11.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, a także paschaliki i baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupienia nowej książki pt. Stefania Łącka, droga do świętości, a dla dzieci ze szkoły podstawowej są jeszcze skarbonki misyjne.