VI Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa

1. Składamy podziękowanie za złożoną dziś ofiarę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać!

2. Dziękujemy aktorom i wszystkim przygotowującym inscenizowaną drogę krzyżową. Grupa teatralna oraz Ks. Krzysztof dziękuje wszystkim za złożenie ofiary jako pomoc dla Ukrainy. Również przekazujemy podziękowania za wsparcie podopiecznych sądeckiego hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu:

– w Wielki Poniedziałek – wykłady Uniwersytetu Nauczania Społecznego Św. Jana Pawła II, w Sali Misterium o godz. 17.00. Zapraszamy stałych i chętnych słuchaczy!

– w Wielki Wtorek – po Mszy świętej popołudniowej Adoracja Najświętszego Sakramentu a po niej spotkanie w budynku plebani Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej. Prosimy o przybycie i udział w spotkaniu!

4. Program Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

• 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do północy:
  • 21.00 Niewiasty, KGW, Róże Matek
  • 22.00 Młodzież pracująca i młode rodziny do 10–tego roku małżeństwa
  • 23.00 Mężczyźni, OSP, Róże Mężczyzn

Wielki Piątek Męki Pańskiej

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

• 8.00 Jutrznia.
  • 9.00 Droga Krzyżowa dla dzieci szkół podstawowych. Na tę Drogę Krzyżową dzieci przynoszą wielkopostne skarbonki, które złożą na ołtarzu.
  • 11.00 Margaretki
  • 14.00 Koło Radia Maryja
  • 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich
  • 17.30 Rozpoczęcie Nowenny przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  • 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a następnie Gorzkie Żale – po pierwszej części kazanie pasyjne i adoracja do godziny 24.00.

Adoracja Krzyża w czasie Gorzkich Żali z przerwą na kazanie pasyjne po pierwszej części. Ofiara składana przed krzyżem jak zawsze przeznaczona będzie na utrzymanie kościołów i bazylik w Ziemi Świętej, miejsc upamiętniających obecność Pana Jezusa, Jego męki, śmierci i zmartwychwstania.

Za pobożny udział w adoracji Krzyża w Wielki Piątek, uklęknięcie na obydwa kolana i oddanie pokłonu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Wielki Piątek po ceremonii odsłonięcia krzyża, aż do Wigilii Paschalnej w sobotę wieczorem klęka się przed krzyżem.

Porządek adoracji:

• 20.00 Stara Wieś.
  • 21.00 Akcja Katolicka, Caritas
  • 22.00 Młodzież ucząca się i studiująca
  • 23.00 Krużlowa Wyżna i Niżna
  • 24.00 Zakończenie adoracji.

Wielka Sobota

Zachęcamy do zachowania w tym dniu postu od pokarmów mięsnych do Liturgii Wigilii Paschalnej.

• 8.00 Jutrznia.
  • 8.30 Poświęcenie wody do użytku domowego.
  • 9.00, 10.00 i 11.00 Poświęcenie pokarmów. W Starej Wsi podobnie poświęcenie pokarmów o godz. 11.00.
  • 14.00 Dziewczęca Służba Maryjna
  • 15.00 Dzieci szkolne (V-VIII)
  • 16.00 Dzieci szkolne (0-IV)
  • 17.00 Róże Różańcowe
  • 20.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego
  • 21.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy przynieść na to nabożeństwo świece. Całość nabożeństwa zakończy się Procesją Rezurekcyjną.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

• Msze święte o 7.00, 9.00, 11.00, i 15.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 14.30. W Starej Wsi Msza święta o 10.00 i 14.00.

Poniedziałek Wielkanocny

• Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 13.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i o 14.00 Msza św. chrzcielna. W Starej Wsi Msza św. o godzinie 10.00. Składka będzie przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. Konferencja Episkopatu Polski wspiera, powziętą z inicjatywy Centrum Życia i Rodziny, kampanię „Dzień Ojca na nowo”, która ma na celu ustanowienie obchodów Dnia Ojca na 19 marca – w uroczystość Św. Józefa. Zwracamy się z prośbą do Parafian za pośrednictwem Akcji Katolickiej o złożenie podpisu na przygotowanej liście z podaniem adresu.

6. Parafia Mogilno zaprasza na pielgrzymkę po Sanktuariach alpejskich, która jest planowana 04-12 lipca. Szczegóły w gablocie.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 12.30 prosimy następujące rodziny: Józef K. 25, Albert Ł. 25, Piotr H. 8, Krzysztof F. 271, Marcin P. 85, Rafał B. 5, Janina M. 145, Grzegorz S. 145, Augustyn M. 255, Małgorzata P. 245.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, dla chorych Apostoł Miłosierdzia a także Paschaliki i Baranki Wielkanocne oraz bezpłatne czasopisma z przeźroczystego kosza.  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Maria Baran. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jez