OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

8.05.2022 r.

1. Przeżywając dziś Niedzielę Dobrego Pasterza podziękujmy Jezusowi za Jego miłość i opiekę nad nami. Naszą modlitwą obejmijmy wszystkich kapłanów i prośmy o nowe powołania do służby Bożej.

2. Dziś Uroczystość I Komunii świętej o godz. 10.30 oraz odpust w kaplicy Starowiejskiej o godz. 14.00. Nie będzie Mszy świętej w Krużlowej o godz. 11.00 i 15.00.

3. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, oraz za złożenie ofiary w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na budujący się kościół w Czarnym Potoku, a także 3 rodzinom na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

4. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe, które odprawiane są w Krużlowej w dni powszednie o godz. 18:00, w Starej Wsi o godz. 17:00, w niedzielę w Krużlowej o godz. 15:00, a kaplicy w Starej Wsi o godz. 14:00. Po każdym nabożeństwie majowym Msza święta. Dzieci ze szkół podstawowych przy wyjściu z kościoła otrzymają planszę, na której rodzice będą potwierdzać swoim podpisem obecność i modlitwę na nabożeństwie dziecka w kościele lub przy kapliczce albo w domu.

5. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej tarnowskiej diecezji

– we czwartek – wykłady Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II, w Sali Misterium o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich stałych i chętnych słuchaczy.

– w piątek – 13 Maja – zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską i lampionami. Mszy świętej o godz. 20:00 oraz procesji różańcowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Kanonik Rafał Brej, z diecezji rzeszowskiej, Dyrektor Diecezjalnego Ośrodka Profilaktyki i Wychowania im. św. Józefa w Lipinkach. Litanię Loretańską w ramach nabożeństwa majowego odśpiewamy o 19:40.

Lampiony można nabyć w przedsionku kościoła.

Do niesienia figury Madonny prosimy przedstawicieli następujących wspólnot:

I. Ojcowie dzieci Komunijnych

II. Matki młodzieży Bierzmowanej

III. Margaretka ks. Kszysztofa Sapalskiego

IV. Margaretka ks. Daniela Walusza

V. OSP Stara Wieś

– w sobotę – Święto Św. Macieja Apostoła

6. Na placu przed Szkołą Podstawową w Starej Wsi, 11 maja (środa) organizowana będzie bezpłatna zbiórka elektrośmieci. Zbierane będą komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD, baterie, itp.

7. Na ostatnim Spotkaniu Rady Parafialnej została podjęta decyzja zmierzająca do zebrania składki w naszej parafii celem zmniejszenia zaciągniętych długów za wykonane prace, z możliwością prowadzenia bieżących prac w naszej parafii.Mamy do spłacenia długi za materiały do fotowoltaiki do nowego kościoła, za prospekt i instrument organowy w Starej Wsi i w Krużlowej, za nagłośnienie w Starej Wsi.  Ponadto pozostało nam jeszcze do spłacenia należności jako wkład parafii za kolejne prace konserwatorskie w zabytkowym kościele.

Zwracamy się więc do Was Drodzy Parafianie z wielką prośbą o złożenie stosownej ofiary a Przedstawicieli Rady Parafialnej prosimy o podjęcie się tego zadania.

To wszystko co wykonaliśmy i podejmujemy na chwałę Jezusa Przemienionego i Pięknej Madonny Krużlowskiej będzie możliwe tylko przy współpracy wszystkich otwartych serc naszych parafian na co liczymy i o to też prosimy.

8. Wyjazd Pielgrzymki do Strachocin i Miejsca Piastowego 14 maja o godz. 5:20. Zbiórka na przystanku koło Starego kościoła.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 9:00 prosimy następujące rodziny: Sławomir S. 234, Paweł G. 236, Renata T. 60, Stanisław Ś. 193, Marcin B. 139, Wiesław S. 233, Marian J. 142, Tomasz P. 65, Paweł C. 65, Adam G. 231.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, dla chorych Apostoł Miłosierdzia a także bezpłatne czasopisma z przeźroczystego kosza.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Arkadiusz Maciak. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…