OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna

15.05.2022 r.

1. Składamy gorące podziękowanie za złożone dziś ofiary, a także za dar dzieci komunijnych na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci oraz 3 rodzinom z Krużlowej i 2 rodzinom ze Starej Wsi. Bóg zapłać!

2. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach maryjnych i modlitwie różańcowej przed Mszą Świętą wieczorną w dzień powszedni w intencji pokoju. Jesteśmy znani w świecie jako naród maryjny. Dajmy temu wyraz swoją postawą, zwłaszcza w tym miesiącu. Dzieci ze szkół podstawowych w zakrystii mogą otrzymać planszę, na której rodzice będą potwierdzać swoim podpisem obecność i modlitwę na nabożeństwie dziecka w kościele lub przy kapliczce albo w domu.

3. W dniu dzisiejszym przeprowadzana jest w naszej parafii zbiórka celem zmniejszenia zaciągniętych długów z możliwością podejmowania dalszych działań w parafii. Potrzeba więc aby wszyscy parafianie czuli się odpowiedzialni za dobra duchowe i materialne naszej parafii. Przedstawiciele Rady Parafialnej  będą zbierać przy każdym wyjściu z kościoła, do specjalnej skarbony, koperty z podaniem imienia i nazwiska składającego ofiarę oraz z podaniem adresu i przysiółka.

4. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, szczególnego patrona naszej Ojczyzny. Swoje imieniny będzie obchodził Pasterz naszej tarnowskiej diecezji – Ks. bp dr Andrzej Jeż. Wspierajmy go naszą modlitwą!

– we środę – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera, pochodzącego z pobliskiego Podegrodzia. Patron dzieci nienarodzonych, rodziców pragnących potomstwa i dzieci mających trudności w nauce.

– w sobotę – po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny na adorację Najświętszego Sakramentu, a po niej na drugą część spotkania w budynku plebanii.

5. Za tydzień, w niedzielę w budynku plebanii od godz. 8.30 do 12.30 odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Zachęcamy dorosłych z dowodem osobistym i po śniadaniu w wieku od 18-tego do 60-tego roku życia aby pośpieszyli z pomocą tym, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie śmierci.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Marian P. 16, Jan F. 66, Grzegorz B. 105, Antoni F. 17, Marek P. 17, Jacek M. 89, Andrzej O. 133, Jan O. 189, Teresa W. 14, Dariusz K. 230.

Natomiast w Starej Wsi prosimy rodziny: F. 87, P. 72, B. 62 i J. 62.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, dla chorych Apostoł Miłosierdzia a także bezpłatne czasopisma z przeźroczystego kosza.