OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022 r.

1. Z wyrazami wielkiej wdzięczności zwracamy się do Was Drodzy Parafianie za Waszą pozytywną odpowiedź i złożenie ofiary na potrzeby naszej parafii i sanktuarium w ramach zorganizowanej kwesty w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także tym, którzy w ramach kwesty dokonali wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy Przedstawicielom Rady Parafialnej za przeprowadzenie kwesty i podsumowanie wraz z wpisaniem ofiar do zeszytów kwesty. Wszystkim za ofiarę i poświęcony czas z serca składamy gorące Bóg zapłać!

Niech Jezus Przemieniony przez pośrednictwo Pięknej Madonny Krużlowskiej wynagrodzi wszystkim obfitą łaską w codziennym życiu! Prosimy równocześnie te rodziny, które jeszcze nie złożyły ofiary, aby uczyniły to jak najwcześniej. 

2. Dziękujemy Pani Emilii Paciorek z Krużlowej Niżnej za złożenie ofiary na renowację i konserwację zabytkowej drogi krzyżowej, znajdującej się w dolnej części naszego kościoła. Bóg zapłać!

3. Dziś w budynku plebanii w godzinach od 8.30 do 12.30 Akcja Krwiodawstwa. Zachęcamy dorosłych z dowodem osobistym i po śniadaniu w wieku od 18-tego do 60-tego roku życia aby pośpieszyli z pomocą tym, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie śmierci.

4. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach maryjnych i modlitwie różańcowej przed Mszą Świętą wieczorną w dzień powszedni w intencji pokoju.

5. W tym tygodniu przypada:

  – W poniedziałek, wtorek i środę Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim. Nabożeństwa popołudniowe w te dni  rozpoczynać się będą procesją z obrazami i sztandarami według następującego porządku:

I. w poniedziałek – w kierunku Starej Wsi do figury przydrożnej rodu Pieniążków.

II. we wtorek – w kierunku Mogilna do krzyża u Państwa Baranów. Ze względu na procesję Msza święta będzie w kościele parafialnym.

III. we środę – w kierunku Krużlowej Niżnej do krzyża przy domu Państwa Chronowskich.

Prosimy kobiety, mężczyzn i młodzież do niesienia obrazów, sztandarów i figur w czasie procesji, a Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa na trasie procesji.

– we wtorek – wspomnienie N M Panny Wspomożycielki Wiernych

– we środę w budynku plebanii odbędzie się egzamin klas VII przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Porządek Egzaminu:

Klasa VII a – o godz. 10.00

Klasa VII b – o godz. 10.45

Klasa VII SW – o godz. 11.30.

W egzaminie bierze udział jeden rodzic każdego ucznia.

– we czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

– w piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odprawiać będziemy podczas nabożeństw majowych

– w sobotę – pierwsze wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, kardynała, Prymasa Tysiąclecia. Jego wstawiennictwu polecajmy naszą Ojczyznę, by nie gasł w niej duch wiary i solidarności. W tym dniu po Mszy Świętej popołudniowej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w budynki plebanii. Zapraszamy i prosimy o przybycie!

– w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach świętych Akcja Katolicka w przedsionku kościoła zbierać będzie podpisy pod listą Apelu o zmianę daty Dnia Ojca.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Krzysztof K. 219, Mieczysław K. 223, Dariusz O. 117, Anna Z. 154, Józef O. 93, Jerzy F. 174, Helena W. 128, Wiesław G. 237, Przemysław M. 228, Barbara O. 177.

W Starej Wsi do sprzątania prosimy następujące rodziny: S. 52, G. 113, P. 121.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, dla chorych Apostoł Miłosierdzia a także bezpłatne czasopisma z przeźroczystego kosza.