OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

29.05.2022 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas wszystkich przypomnieniem, że celem naszej ziemskiej wędrówki powinno być zdobycie szczęścia wiecznego w niekończącej się przestrzeni niebieskiej. 

2. Dziś po Mszach świętych Akcja Katolicka w przedsionku kościoła zbiera podpisy pod listą Apelu o zmianę daty Dnia Ojca. Prosimy wszystkich dorosłych o włączenie się w tę akcję.

3. Serdecznie dziękujemy tym  rodzinom, które złożyły ofiarę do kopert, w ramach przeprowadzonej wcześniej kwesty. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! Prosimy równocześnie o złożenie ofiary przez tych, którzy tego nie uczynili.

4. Podczas nabożeństw popołudniowych trwa rozpoczęta Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypada:

– we wtorek –Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie nabożeństwo majowe.

– we środę – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. Dzień Dziecka. Podczas nowenny polecać będziemy Matce Bożej wszystkie dzieci, zwłaszcza z rodzin biednych i zaniedbanych. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w I czwartek – spowiedź dla uczniów szkół podstawowych o godz. 17.30 oraz w czasie godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

– w I piątek – wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. Spowiedź w Starej Wsi o 16.00, w Krużlowej o 17.00.

Do chorych, zgłoszonych w zakrystii, udamy się według następującego porządku: ks. Fabian od godz. 8.00, ks. Proboszcz od godz. 9.00, ks. Tomasz w Starej Wsi od godz. 8.00. Modlitwa za misje i misjonarzy oraz modlitwa wynagradzająca. Ofiara na misje.  

– w I sobotę – wotywa o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

– za tydzień – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka na cele diecezjalne.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wyznaczonych rejonów parafii o przygotowanie ołtarzy na ten święty dzień:

I Ołtarz (na bramie starego kościoła), Osików II,

odpowiedzialni:

 1. Maria i Mariusz K. KW 289
 2. Ewa i Jerzy S. KW 297
 3. Elżbieta i Mariusz C. KW 335
 4. Elżbieta i Robert W. KW 293

II Ołtarz (na ogrodzeniu u P. Filipowiczów), Stara Wieś – Podgranice, odpowiedzialni:

 1. Anna i Marcin M. SW 226
 2. Anna i Jarosław L. SW 254
 3. Monika i Marcin B. SW 266
 4. Elżbieta i Dominik F. SW 265

III Ołtarz (przy przystanku koło P. Baranów), Centrum, odpowiedzialni:

 1. Maria i Andrzej C. KW 86
 2. Maria i Stanisław M. KW 229
 3. Łucja i Jan S. KW 384
 4. Agnieszka i Stanisław C. KW 134

IV Ołtarz (przy nowym kościele), od mostu do nowego kościoła, odpowiedzialni:

 1. Katarzyna i Krzysztof D. KN 161
 2. Małgorzata i Józef W. KN 4
 3. Bernadetta i Jerzy J. KN 182
 4. Anna i Andrzej G. KN 199

Spotkanie organizacyjne odpowiedzialnych z księżmi wikariuszami odbędzie się w budynku plebanii, w piątek 3 czerwca, po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o obowiązkowe przybycie!

7. Wyjazd pielgrzymki do Gietrzwałdu i Świętej Lipki odbędzie się w piątek 3 czerwca o godz. 20.45 z przystanku koło starego kościoła.

8. Były wikariusz, ks. Sławomir Mrózek, organizuje z parafii Dąbrowa Tarnowska, pielgrzymkę do Włoch w dniach od 18 do 25 czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń! Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt pod numerem telefonu 510558133 do czwartku włącznie.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Michał P. 177, Maksymilian J. 20, Damian J. 270, Marian J. 259, Ryszard Ł. 216, Jarosław C. 215, Zbigniew K. 173, Tomasz Ś. 268, Krzysztof Ł. 19, Paweł M. 172.

Natomiast w Starej Wsi rodziny: F. 78, S. 34, G. 228.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, dla chorych Apostoł Miłosierdzia a także bezpłatne czasopisma z przeźroczystego kosza.