OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

05.06.2022 r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego niech pobudzi nas do wdzięczności Bogu za pełnię darów Ducha Świętego i niech nas zachęci do współpracy z Jego niezwykłą mocą i miłością.

2. W minionym tygodniu poświęciliśmy figury aniołów umieszczone w głównym ołtarzu i w otoczeniu figury Matki Bożej jak również obraz ze świętym Józefem Patronem Całego Kościoła a także zostały zamontowane w naszym parafialnym kościele trzy witraże w bocznych ścianach kaplicy z Piękną Madonną Krużlowską. Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za Wasze ofiary, dzięki którym mogliśmy  dokonać tych dzieł. Bóg zapłać! 

3. Z wyrazami wdzięczności zwracamy się do tych rodzin, które w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na potrzeby parafii w tym także w ramach zaległej kwesty. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. Dziękujemy Barbarze J., Katarzynie J. i Mateuszowi M. za wykonywanie pieśni maryjnych na trąbkach z wieży naszego kościoła przez cały miesiąc maj. Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i w Starej Wsi o godz. 17.00.

– we wtorek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika.

– we środę – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej. Wykłady Uniwersytetu Społecznego Jana Pawła II. Tematyka wykładów związana jest z obecną sytuacją w Kościele i świecie. Serdecznie zapraszamy do Sali Misterium na godz. 17.00.

– we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w piątek – w nowym kościele w Ptaszkowej o godz. 19.00 odbędzie się koncert Zespołu Trebunie-Tutki. Wolne datki przeznaczone będą na remont starego kościoła w Ptaszkowej.

– w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. W tym dniu po Mszy Świętej, o godz. 19.00 w budynku plebanii odbędzie się spotkanie Zelatorek i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o obowiązkowe przybycie.

– za tydzień – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Zbiórka do puszek na UPJPII w Tarnowie i Krakowie. Podczas Mszy Świętych kazanie głosić będzie misjonarz z Peru, ks. Grzegorz Adamczyk, kuzyn śp. Arkadiusza Maciaka, szafarza. Ofiara przeznaczona będzie na pomoc w placówce misyjnej, w której posługę pełni ks. misjonarz.

6. Przypominamy i prosimy o aktywne włączenie się mieszkańców z wyznaczonych rejonów naszej parafii przy budowie Ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Przypominamy wyznaczone rejony w tym roku:

I Ołtarz (na bramie starego kościoła), Osików II, odpowiedzialni:

 1. Maria i Mariusz K., 289
 2. Ewa i Jerzy S., 297
 3. Elżbieta i Mariusz C., 335
 4. Elżbieta i Robert W., 293

II Ołtarz (na ogrodzeniu u P. Filipowiczów), Stara Wieś – Podgranice, odpowiedzialni:

 1. Anna i Marcin M., 226
 2. Anna i Jarosław L., 254
 3. Monika i Marcin B., 266
 4. Elżbieta i Dominik F., 265

III Ołtarz (przy przystanku koło P. Baranów), Centrum, odpowiedzialni:

 1. Maria i Andrzej C., 86
 2. Maria i Stanisław M., 229
 3. Łucja i Jan S., 384
 4. Agnieszka i Stanisław C., 134

IV Ołtarz (przy nowym kościele), od mostu do nowego kościoła, odpowiedzialni:

 1. Katarzyna i Krzysztof D., 161
 2. Małgorzata i Józef W., 4
 3. Bernadetta i Jerzy J., 182
 4. Anna i Andrzej G., 199

7. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Strażaków z KW i KN o skoszenie trawy na skarpie przy nowym i starym kościele, oraz przy Sali Misterium.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Stanisław G. 61, Dariusz D. 147, Mariusz W. 39, Jan W. 39, Maciej O. 257, Dorota R. 26, Rafał R. 26, Adam K. 198, Małgorzata F. 155, Paweł O. 55. Natomiast w Starej Wsi, następujące rodziny: p. K 158, p. J. 138, p. G. 202.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, dla chorych Apostoł Miłosierdzia a także bezpłatne czasopisma z przeźroczystego kosza.