OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XIII  Niedziela Zwykła

26.06.2022 r.

1. Składamy gorące podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach i w czynnym udziale w Uroczystości Bożego Ciała oraz w Oktawie i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: parafianom za wykonanie ołtarzy, kapłanom, siostrom zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, orkiestrze parafialnej, chórowi parafialnemu, strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, noszącym baldachim, obrazy, feretrony, kandelabry, paniom, które po każdej procesji sprzątały drogę wokół kościoła. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

2. W imieniu Księdza Grzegorza Adamczyka, franciszkanina dziękujemy wszystkim za złożoną ofiarę na misje. Bóg zapłać!

3. Serdecznie dziękujemy pierwszym ofiarodawcom za złożenie wyrobów ze złota i srebra z przeznaczeniem na wykonanie koron – diademu na skronie Jezusa i Maryi, jakimi chcemy ozdobić figurę Pięknej Madonny w nawiązaniu do prastarej tradycji, by w ten sposób wyrazić wdzięczność naszej Pięknej Madonnie i Jezusowi za opiekę nad nami. W dalszym ciągu można składać cenny kruszec w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Z wyrazami wdzięczności zwracamy się do tych rodzin, które w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na potrzeby parafii w tym także w ramach zaległej kwesty. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! 

5. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszach świętych przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierają ofiarę do puszek jako pomoc materialną dla rodziny Marcinkiewiczów, której zaplecze gospodarcze uległo spaleniu. Prosimy o ofiarność na ten cel!

6. Dziś w Sali Misterium o godz. 16.00 oraz o 18.00 odbędzie się Spektakl Teatralny w wykonaniu naszego Parafialnego Teatru Renovatio, zatytułowany: „TRZY OPOWIEŚCI czyli Cuda nad Cudami”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

7. W tym tygodniu przypada:

– we wtorek – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika

– we środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w Krużlowej o godz. 6.30, 9.00 i 18.00; w Starej Wsi o 17.00. Składka do dyspozycji Ojca Świętego.

– w czwartek – Pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną możliwość odbycia spowiedzi świętej. 

– w I piątek – Spowiedź w Starej Wsi o godz. 16.00, w Krużlowej o 17.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii, udamy się według następującego porządku: Ks. Fabian od godz. 8.00, Ks. Proboszcz od godz. 9.00, Ks. Tomasz w Starej Wsi od godz. 8.00. Ofiara na tacę na potrzeby misyjne Kościoła.

– w I sobotę – Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.

8. Wielki odpust Tuchowski trwać będzie od 1 do 10 lipca. Wspólnota redemptorystów zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej. Szczegóły na afiszu!

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Grzegorz S.  298, Tadeusz F. 185, Tomasz K. 185, Adam C. 262, Stanisława G. 263, Tomasz G. 263, Marek A. 360, Sławomir G. 33, Dariusz B. 65, Grzegorz W. 306, Paweł K. 186.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: M. 183, S. 205, M. 74.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.