OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV Niedziela Zwykła

03.07.2022 r.

1. Składamy gorące podziękowanie za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

2. W imieniu Rodziny Marcinkiewiczów dziękujemy wszystkim za dar serca w zebranej kweście. Bóg zapłać!

3. Serdecznie dziękujemy kolejnym ofiarodawcom za złożenie wyrobów ze złota i srebra z przeznaczeniem na wykonanie koron by w ten sposób wyrazić wdzięczność naszej Pięknej Madonnie i Jezusowi za opiekę nad nami. W dalszym ciągu można składać cenny kruszec w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Z wyrazami wdzięczności zwracamy się do tych rodzin, które w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na potrzeby parafii w tym także w ramach zaległej kwesty: z KN i ze SW. Bóg zapłać!

5. Gratulujemy naszym parafianom: Arturowi Filipowi i Dariuszowi Jeleniowi: ukończenia Studium Liturgicznego w Tarnowie i otrzymania z rąk Księdza Biskupa funkcji Nadzwyczajnego Szafarza Komunii świętej. W liście gratulacyjnym czytamy słowa: „Powierzoną służbę, realizują wobec chorych i cierpiących, zanosząc im do ich domów Jezusa w Eucharystii oraz rozdając  Komunię świętą w czasie Mszy świętej”. 

6. W tym tygodniu przypada:

– we środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki współpracy misyjnej w naszej tarnowskiej diecezji. Patronalne Święto Apostolstwa Chorych. W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo Nowennowe w połączeniu z Nabożeństwem Misyjnym wszystkich chorych oraz tych, którym leży głęboko na sercu sprawa pomocy misjom i misjonarzom.

– w I czwartek – po Mszy świętej popołudniowej  godzinna adoracja Najświętszego sakramentu, podczas której modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.

– w piątek – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera

– w niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy świętej. Ofiara na tacę z przeznaczeniem na płatności w naszej parafii. Prosimy o ofiarność na ten cel!

7. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy odbędzie się w niedzielę 10 lipca o godz. 3.50. Są jeszcze wolne miejsca.

8. Organizowana jest trzydniowa pielgrzymka, w dniach od 13 do 15 sierpnia, do Lichenia i Żarek. Koszt 430 zł. Informacje na tablicy ogłoszeń!

9. Wezwanie wójta gminy skierowane do wszystkich mieszkańców:

10. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Mikołaj S.186, Andrzej F. 302, Robert Z. 338, Ryszard Z. 35, Marcin S. 35, Barbara M. 14, Wojciech O. 328, Paweł F. 198, Marcin B. 211, Krzysztof K. 326.

Natomiast w Starej Wsi do sprzątania prosimy następujące rodziny: S. 198, S. 245, T. 51a.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.