OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV Niedziela Zwykła

10.07.2022 r.

1. Dziękujemy dzisiejszemu kaznodziei księdzu Krzysztofowi Brzostowskiemu, Pallotynowi, proboszczowi i duszpasterzowi z Belgii za wygłoszone Słowo Boże oraz Księdzu Jackowi Zatorskiemu z diecezji Elbląskiej za pomoc w duszpasterstwie. Bóg zapłać! 

2. Składamy gorące podziękowanie za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne. Bóg zapłać!

3. Wyrazy wdzięczności kierujemy do kolejnych ofiarodawców za złożenie wyrobów ze złota i srebra z przeznaczeniem na wykonanie koron dla figury Pięknej Madonny Krużlowskiej i Jezusa.  Bóg zapłać! W dalszym ciągu można składać cenny kruszec w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Z wyrazami wdzięczności zwracamy się do tych rodzin, które w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać! 

5. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – Święto Św. Benedykta, patrona Europy

– we wtorek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

– we środę – 13 lipca –  wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patrona diecezji. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na Nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską i Lampionami o godz. 20.00. Mszy świętej i nabożeństwu przewodniczyć będzie ks. Sławomir Lech, wikariusz w Niedomicach koło Tarnowa. Lampiony można nabyć w punkcie z pamiątkami religijnymi.

  Do niesienia figury Madonny prosimy:

  1. Organiści i Zakrystianin ze SW
  2. Koło Gospodyń  Wiejskich SW
  3. Margaretka ks. Jakuba Klimontowskiego
  4. Róża Marii Gołyźniak  SW
  5. OSP K W

– w piątek – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

– w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki  Bożej Szkaplerznej. Na wieczorne nabożeństwo o godz.. 18.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie noszących Jej szkaplerz – znak przynależności do Rodziny Maryi oraz pragnących włączyć się w tę wspólnotę.  W naszym punkcie z pamiątkami będzie można nabyć szkaplerz, który zostanie uroczyście poświęcony. 

– w przyszłą niedzielę – 17 lipca będziemy gościć w naszej parafii franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. a na Mszy św. o  11.00 przekażą i zainstalują w naszej Parafii relikwie męczenników I stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości.

Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie oraz nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników. 

Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. W dniach 17 – 25 sierpnia 2022 roku odbędzie się w tradycyjnej, dziewięciodniowej formie 40–ta Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, pod hasłem „Chrystus naszą Paschą”.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze.

Koszt udziału to 150 zł. Druga osoba z domu 150 zł. Trzecia osoba z rodziny płaci 100 zł, dzieci ze Szkoły Podstawowej 70 zł. Z uwagi na ograniczone możliwości noclegowe prosimy zabrać ze sobą namioty. Ze względów organizacyjnych prosimy w miarę szybkie zapisy w zakrystii lub kancelarii, do końca lipca.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Barbara  T. 169, Rafał T.  169, Tomasz K. 239, Jan J.  213, Stanisław C.  168.  Aleksander W.  334, Andrzej J. 167,  Krzysztof J. 167, Grażyna L. 190, Franciszek L. 190.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: J. 251, M. 125, O. 200, J. 200.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego z tekstem Pisma świętego do słuchania na płycie audio, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra oraz Apostoł Miłosierdzia.  

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Krzysztof Chronowski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…