OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XVI  Niedziela Zwykła – 17.07.2022 r.

1. Składamy gorące podziękowanie Ojcom Franciszkanom za wprowadzenie relikwii polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz za Słowo Boże. Bóg zapłać!

2. Dziękujemy wszystkim za złożoną ofiarę:

– w dniu dzisiejszym  na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

– w minionym tygodniu za wyroby ze srebra i złota na korony

– na potrzeby parafialne: z KW, z KN. ze SW, na instrument organowy do SW. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

– we czwartek – na parkingu przy kościele o godz. 11.30 w ambulansie Diagnostycznym odbędą się badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacja krwi. Badania szczegółowe zalecane są po przejściu COVID 19. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła. 

– w piątek – Święto Marii Magdaleny

– w sobotę – Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

– w przyszłą niedzielę 24 lipca:  

* po Mszach dopołudniowych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa Patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych, odbędzie się błogosławieństwo kierowców i  pojazdów mechanicznych. Kierowcy będą mogli zaopatrzyć się w okolicznościowe breloczki z modlitwą kierowców, różańce i inne dewocjonalia. Po Mszy świętej o godz. 11.00 zostaną poświęcone: figura św. Jakuba Apostoła – Patrona Pielgrzymów oraz figura św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżnych. Figury te zostały umieszczone przy wjeździe na parking parafialny. 

* o godz. 14.00 w starym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza święta za wszystkich, którzy wyprzedzili nas w drodze do Ojczyzny Niebieskiej, a po Mszy świętej udamy się na cmentarz, gdzie odbędzie się procesja wokół grobów z modlitwą różańcową za wszystkich wiernych zmarłych.  Z tej racji nie będzie Mszy Świętej o 14.00 na Starej Wsi i Mszy świętej  o 15.00 w zabytkowym kościele.

Prosimy wszystkich o uporządkowanie grobów, zachowanie porządku na cmentarzu, oraz nie pozostawianie odpadów pod ogrodzeniem ale umieszczanie ich w kontenerze.

* w Grybowie odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Szczegóły na afiszu.

4. Już dziś informujemy o zbliżającym się Wielkim Odpuście Parafialnym ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Tygodniowy Odpust trwać będzie w Krużlowej od 31 lipca do 7 sierpnia. 

5. Do końca lipca trwają zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej na 40 –tą Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Marek O. 190, Bolesław B. 56, Marcin 322, Tomasz J. 57, Władysław S. 269, Wiesław S. 343, Mariusz F. 342, Michał B. 386, Wiesław B. 266, Paweł D. 337.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Beata B. 196, Małgorzata B. 196, Stanisława J. 185, Maria K. 166.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra oraz Apostoł Miłosierdzia.