OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII  Niedziela Zwykła24.07.2022 r.

1. W dniu dzisiejszym po Mszach dopołudniowych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa Patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych, odbywa  się błogosławieństwo kierowców i  pojazdów mechanicznych a o godz. 12.00 poświęcimy figury: św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, umieszczone przy wjeździe na parking.  Kierowcy  mogą zaopatrzyć się w okolicznościowe breloczki z modlitwą kierowców.

    Również dzisiaj  o godz. 14.00 w starym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza święta za wszystkich, którzy wyprzedzili nas w drodze do Ojczyzny Niebieskiej, a po Mszy świętej udamy się na cmentarz, gdzie odbędzie się procesja wokół grobów z modlitwą różańcową za wszystkich wiernych zmarłych.  Z tej racji nie będzie Mszy Świętej o 14.00 na Starej Wsi i Mszy świętej o 15.00 w kościele parafialnym.

2. Dziś  w Grybowie odbywa się Akcja Krwiodawstwa. Szczegóły na afiszu.

3. Dziękujemy za złożoną ofiarę 300 zł. z KW na cele parafialne. Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek – Święto Św. Jakuba Apostoła patrona pielgrzymów oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych. W kaplicy na Zagórzu o godz. 20.00 rozpocznie się Męski Różaniec.

– we wtorek – wspomnienie Świętych: Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

– w piątek – wspomnienie Św. Marty, Mari i Łazarza

– w przyszłą niedzielę, 31 lipca, rozpoczęcie Wielkiego Tygodniowego Odpustu Parafialnego ku czci Przemienienia Pańskiego. Prosimy o zapoznanie się z programem umieszczonym na bramach prowadzących do placu kościelnego lub za pośrednictwem Internetu.  Zwróćmy uwagę na Msze święte z udziałem poszczególnym grup wiernych i postarajmy się o udział w tych szczególnych dniach modlitwy by podziękować Bogu za opiekę uprosić sobie i innym  obfite łaski w życiu swoim i całej rodziny.

5. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Koła Gospodyń Wiejskich z Krużlowej Niżnej wraz z OSP o ustrojenie otoczenia kościołów na odpust parafialny. Prosimy również Panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich o niesienie w strojach regionalnych: feretronów podczas procesji w tygodniu odpustu. 

6. Do końca lipca trwają zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej na 40 –tą Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania kościołów i otoczenia w sobotę o godz. 8.30 prosimy Rodziców oraz młodzież, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania. Prosimy również o skoszenie trawy na skarpie wokół kościołów, parkingu i Sali Misterium.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: T. 51, T. 179, K. 179, T. 187.