OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX Niedziela Zwykła

07.08.2022 r.

1. Dziś ostatni dzień naszego Tygodniowego Odpustu Parafialnego ku czci Przemienienia Pańskiego.

2. Serdecznie dziękujemy:

* dzisiejszemu kaznodziei, Księdzu Janowi Maciuszkowi, z Jodłowej za głoszenie Słowa Bożego.

* wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowej.

* siostrze zakrystiance za kompozycje kwiatowe oraz dbanie o czystość wewnętrznego i zewnętrznego obiektu sanktuaryjnego.

* Paniom w strojach regionalnych za noszenie obrazów i figur podczas procesji, panom i młodzieży, strażakom, hodowcom gołębi pocztowych, dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie dzwoneczkami.

* ofiarodawcom za złożone ofiary na nasze Sanktuarium oraz za wyroby ze złota i srebra na korony dla figury Madonny Krużlowskiej.

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. Spotkanie Przedpielgrzymkowe przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Bazylice Mniejszej w Grybowie.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera,. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o siostrach Dominikankach.

– we wtorek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

– we środę – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– we czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

– w sobotę – 13 sierpnia – zapraszamy na kolejne nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską i lampionami o godz. 20.00. Mszy świętej i nabożeństwu przewodniczyć będzie oraz kazanie wygłosi O. Stanisław Janiga, Redemptorysta. Lampiony są do nabycia w punkcie z pamiątkami religijnymi. Do niesienia figury Madonny prosimy:

  1. Hodowcy Gołębi Pocztowych
  2. Koło Gospodyń Wiejskich KW
  3. Róża Marii Filipowicz
  4. Margaretka ks. Pawła Biskupa
  5. Sołtysi Wsi i Szafarze Komunii Świętej

5. W niedzielę – składka na Papieski Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie.

6. Ze względu na rozpoczynające się prace konserwatorskie wstrzymane są nabożeństwa w zabytkowym kościele. Zabytkowy obiekt będzie udostępniany tylko do zwiedzania.

7. Wyjazd pielgrzymki do Lichenia i Żarek odbędzie się w sobotę 13 sierpnia o godz. 510 z przystanku koło starego kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.

8. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania kościołów i otoczenia w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Jan K. 176, Mariusz C. 335, Paweł O. 70, Teresa B. 288, Jan B. 122, Andrzej B. 155, Jerzy O. 126, Mariusz J. 126, Mirosław M. 325, Maria Ś. 165.

W Starej Wsi prosimy następujące rodziny: R. 253, P. 229, S. 240.