OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXII Niedziela Zwykła

28.08.2022 r.

1. Przeżywając dziś Niedzielę Synodalną polecajmy Jezusowi i Maryi naszą diecezję tarnowską. Módlmy się o pokorę czyli stawanie w prawdzie Bożej dla posługujących się środkami społecznego przekazu oraz dla ich odbiorców.

2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy nowoprzybyłą do wspólnoty Dominikanek siostrę Roksanę i życzymy jej wszelkich potrzebnych łask od Jezusa Przemienionego przez pośrednictwo Madonny Krużlowskiej. Szczęść Boże!

3. Dziękujemy kolejnym ofiarodawcom za złożenie wyrobów ze złota i srebra z przeznaczeniem na wykonanie koron dla figury Pięknej Madonny Krużlowskiej i Jezusa oraz za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę 8.210 zł. na Kościół Misyjny w Afryce. Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

– w I czwartek – 1 września – w kościele uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego: w Krużlowej o godz. 8.00, w Starej Wsi o 9.00. Zapraszamy Dyrekcje Szkół, Nauczycieli i Wychowawców, Rodziców, dzieci i młodzież. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w dniach poprzedzających: rano i wieczorem pół godziny przed Mszą świętą.

– w Grybowie – Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich  we czwartek o godz. 9.00.

– w I czwartek – po Mszy świętej wieczornej – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona modlitwą brewiarzową. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

– w I piątek – spowiedź w Starej Wsi o 16.00, w Krużlowej o 17.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii, kapłani udadzą się według następującego porządku: Ks. Fabian od godz. 8.00, ks. Proboszcz od godz. 9.00, ks. Tomasz na Starej Wsi od godz. 8.00.

– w niedzielę – składka na cele diecezjalne.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w niedzielę 4 września w budynku plebanii po Mszy świętej  popołudniowej. Zapraszamy i prosimy o przybycie!

6. W przedsionku kościoła są do zabrania listy celem sporządzenia podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącym obrony chrześcijan.

7. Zebranie wiejskie odbędzie się 31 sierpnia w remizie OSP w KN o godz. 16.00 a w remizie OSP w KW o godz. 18.00. Sołtysi Wsi zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie.

8. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Zygmunt L. 355, Bronisław L. 143, Wojciech B. 370, Maria B. 200, Jan B. 200, Paweł S. 92, Anna S. 223, Radosława G. 212, Jakub S. 245, Leszek J. 204.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: M. 235, K. 181, K. 181.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Genowefa Fyda. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie … .