XXIII Niedziela Zwykła

04.09.2022 r.

1. Rozpoczynając nowy rok szkolny i katechetyczny pamiętajmy w naszych modlitwach o uczniach i ich nauczycielach.

2. Dziękujemy kolejnym ofiarodawcom za złożenie wyrobów ze złota i srebra z przeznaczeniem na wykonanie koron dla figury Pięknej Madonny Krużlowskiej i Jezusa oraz za złożone ofiary na nasze Sanktuarium. Bóg zapłać!

3. W czwartek, 8 września przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia NMP, Święto Matki Bożej Siewnej. Msze święte w tym dniu będą w nowym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem. Prosimy chętnych do niesienia feretronów, sztandarów, figur, baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziarna. Najstarszy odpust w naszej parafii związany jest z zabytkowym kościółkiem. Wierni, pragnący zyskać odpust zupełny w tym dniu obowiązani są nawiedzić wnętrze prastarej świątyni i pomodlić się w intencjach Ojca świętego.

W związku z przygotowaniem do odpustu zwracamy się z serdeczną prośbą do Koła Gospodyń Wiejskich i Strażaków z Krużlowej Wyżnej o wysprzątanie i ustrojenie otoczenia wokół nowego i starego kościoła.

4. W niedzielę 11 września rozpocznie się XII Tydzień Wychowania. Ofiara na tacę będzie na cele parafialne. Prosimy o ofiarność na ten cel. Po pierwszej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Prosimy wszystkich Członków Żywego Różańca do wspólnej modlitwy. Odpust w tym dniu w Mogilnie.

5. Zachęcamy do udziału w spotkaniach grup działających przy parafii:

– w piątki Ministranci i Lektorzy po Mszy Świętej o godz. 18:30 i Grupa Młodzieżowa o godz. 19:00;

– w soboty Schola Dziecięca o godz. 11:00.

6. Informujemy, że w zakrystii są do nabycia nowe katechizmy do poszczególnych klas szkoły podstawowej w Krużlowej.

7. W przedsionku kościoła są do zabrania listy celem sporządzenia podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącym obrony chrześcijan. Zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę.

8. Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Kamil J. 398, Artur G. 223, Przemysław J. 204, Adam D. 51, Bartłomiej S. 330, Kazimierz B. 83, Antoni G. 117, Stanisława J. 63, Ewa J. 63, Stanisław W. 255.

W Starej Wsi do sprzątania w kolejnym tygodniu prosimy następujące rodziny: P. 137, D. 132, P. 153

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzieciom proponujemy Promyczek Dobra, a dorosłym Gościa Niedzielnego, oraz inne czasopisma.