OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXV Niedziela Zwykła18.09.2022 r.

1. Dziękujemy za wszelkie dobro, składane ofiary i dary na nasze krużlowskie Sanktuarium, oraz mobilizację modlitewną w int. rychłego powrotu do zdrowia naszego ks. Proboszcza. Nie ustawajmy w modlitewnym błaganiu w jego intencji.

2. Dziś zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie, odpust w Ptaszkowej, oraz Odział Grybowski Społeczno Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin zaprasza na Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej. W programie m. in. Msza w int. mieszkańców Gminy Grybów w naszym Sanktuarium o godz. 11.00, a następnie po godz. 12.00 przemarsz na boisko sportowe w Krużlowej Wyżnej na kolejne wydarzenia programu zjazdu. Organizatorzy zapraszają.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – wspomnienie Świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

– w środę – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Teatr Renovatio zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w int. powrotu do zdrowia ks. Proboszcza na godz. 17.30

– w piątek – wspomnienie św. o. Pio, prezbitera

– za tydzień w niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

4. Duszpasterstwo młodzieży informuje, że w dniach od 26 lipca do 6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Całkowity koszt wyjazdu jednej osoby to ok. 4 000 zł. Organizatorzy proszą o zapisy najpóźniej do końca października. Bliższe informacje u okręgowych duszpasterzy młodzieży. (Kontakt: okregkrynica.lizbona@gmail.com , tel. 693 208 543)

5. Informujemy, że jeszcze przez kilka dni w zakrystii będą do nabycia nowe katechizmy do wszystkich klas. Z kolei na afiszach są umieszczone szczegółowe informacje dotyczące: odpustu limanowskiego, oblężenia na Jasnej Górze – mężczyźni u Maryi, Diecezjalnej Pielgrzymki Trzeźwości do Szczepanowa, Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu Margaretka do Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, oraz Akcji Krwiodawstwa organizowanej w budynku remizy OSP Korzenna za tydzień w niedzielę.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Teresa K. 47, Jan U. 59, Mateusz U. 59, Stanisław N. 260, Paweł K. 260, Krystyna M. 206, Krzysztof B. 241, Bogusław B. 241, Marcin O. 324, Grzegorz G. 353.

Do sprzątania W Starej Wsi w kolejnym tygodniu prosimy następujące rodziny: J. 42, M. 42, S. 58, K. 70.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Promyczek Dobra oraz inne nieodpłatne czasopisma i artykuły religijne. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2023 rok w cenie 28 zł.