OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela Zwykła

25.09.2022 r.

1. Kolejna Niedziela Synodalna niech przypomina nam o naszym apostolacie i zaangażowaniu w sprawy Parafii, Diecezji i całego Kościoła. Dziś odpust we Florynce ku czci św. Michała Archanioła.

2. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo naszą Parafię i Sanktuarium krużlowskie. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek– wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera

– we środę – wspomnienie Św. Wacława, męczennika. W tym dniu Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy na godz. 17:40 przed mostek prowadzący do zabytkowego kościoła w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”

– w czwartek – święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu Róże Różańcowe zapraszają na różaniec o godz. 17:30 w int. ks. Proboszcza, a dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00.

– w piątek – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

– w sobotę – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Wieczorem wotywa o Niepokalanym Sercu Maryi z racji pierwszej soboty.

– w niedzielę – odpust w Grybowie ku czci M B Różańcowej i w Cieniawie ku czci św. Franciszka.

4. W sobotę rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele i indywidualnej w domach lub przy kapliczkach. Nabożeństwa będą przed Mszą Świętą:

– w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, a w Starej Wsi o 14.00

– w dni powszednie do 8 października w Krużlowej o godz. 18.00,

a w Starej Wsi o 17.00.

Dzieci mogą zabrać plansze, na których będą zaznaczać swoją obecność na modlitwie.

5. Zachęcamy, aby zaangażować się w Akcję Krwiodawstwa organizowaną dziś w budynku remizy OSP Korzenna, oraz zainteresować się informacjami umieszczonymi na afiszach dotyczących: odpustu w Bochni, spotkań Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Nowym Sączu, Różańca dla życia i Rodziny w Krynicy.

6. Komunikaty:

I – Mając na uwadze dobro duchowe wiernych przywiązanych do liturgii tradycyjnej, decyzją Biskupa Tarnowskiego została zwiększona częstotliwość sprawowania Mszy św. w tak zwanym klasycznym rycie rzymskim w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Od 1 października Msze św. we wspomnianym rycie będą sprawowane w każdą niedzielę o godz. 15:30.

II – Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES ogłasza nabór do Chóru dla chłopców, którzy uczęszczają do 3 klas szkół podstawowych. Chłopięcy Chór Katedralny w przeciągu 40-letniej swojej działalności wystąpił już w ponad 20 krajach europejskich dając ponad 200 koncertów w całej Europie. Chętnych chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym zespole prosimy o kontakt z ks. dyrygentem Grzegorzem Piekarzem. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej chóru katedralnego.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8:30 prosimy następujące rodziny: Tadeusz K. 99, Marian G 242, Jakub S. 311, Stanisław O. 272, Marek P. 120, Wiesław O. 129, Krzysztof J. 129, Józef G. 45, Grzegorz P. 111, Paweł D. 291.

Do sprzątania W Starej Wsi, w kolejnym tygodniu prosimy następujące rodziny: K. 145, C. 157, W. 103.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy w zakrystii Kalendarz Rolników na 2023 rok w cenie 28 zł.