OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX Niedziela Zwykła

23.10.2022 r.

1. Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele niech nas uwrażliwi na sprawy ewangelizacji świata. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach świeckich i duchownych.

2. Dziś po Mszy Świętej popołudniowej Spotkanie Akcji Katolickiej w budynku plebanii. Zapraszamy i prosimy o przybycie.

3. Składamy podziękowanie za złożoną dziś ofiarę na misje, a także za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. Z wyrazami wielkiej wdzięczności zwracamy się do Was Drodzy Parafianie za Waszą pozytywną odpowiedź i złożenie ofiary na potrzeby naszej parafii i sanktuarium w ramach zorganizowanej kwesty w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także tym, którzy w ramach kwesty dokonali wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy Przedstawicielom Rady Parafialnej za przeprowadzenie kwesty i podsumowanie wraz z wpisaniem ofiar do zeszytów kwesty. Wszystkim za ofiarę i poświęcony czas z serca składamy gorące Bóg zapłać! Niech Jezus Przemieniony przez pośrednictwo Pięknej Madonny Krużlowskiej wynagrodzi wszystkim obfitą łaską w codziennym życiu!

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych i dziękujemy za zaangażowanie i prowadzenie tej modlitwy.

Przypominamy, że przed nami listopadowy czas modlitwy i odpustów za zmarłych. Dlatego bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na koniec października i na niedziele. Kapłani będą w dalszym ciągu spowiadać podczas różańca.

6. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego. Parafia Polna, w której błogosławiony był wikariuszem zaprasza w tym dniu o godz. 10.00 na poświęcenie pamiątkowej tablicy z ok. 20-lecia beatyfikacji;

– w piątek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;

7. Z tyłu kościoła znajdują się kartki do wypisania wypominek rocznych i listopadowych. Można je składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W niedzielę, 30 października o godz. 18.00 w kościele w Stróżach odbędzie się koncert chóru „Tu Domine”, oraz „Eslavo Quartet”.

9. W nowym kościele w Ptaszkowej 31 października (poniedziałek) o godz. 19.00 obędzie się nabożeństwo i spotkanie młodych, pt. ”Noc Świętych”.

10. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu. Bóg zapłać!Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimynastępujące rodziny: S. Janusz 287, S. Paweł 49, P. Andrzej 40, G. Stanisław 91, M. Wacław 187, G. Antoni 254, G. Aleksander 38, J. Marek 110, J. Jan 110 a, G. Bogumiła 108.

W Starej Wsi do sprzątania w następnym tygodniu prosimynastępujące rodziny: Zofia S. i Izabela W. 152, oraz Maria Z. i Małgorzata M. 175.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Promyczek Dobra, Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2022 rok w cenie 28 zł.