OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu

27.11.2022 r.

1. Rozpoczynając dziś Nowy Rok Liturgiczny w Kościele przeżyjmy jak najlepiej czas adwentowego przygotowania na spotkanie ze Zbawicielem w czasie świąt Bożego Narodzenia, a także do ostatecznego spotkania na końcu czasów. Pamiętajmy, że dobrym przygotowaniem jest nasz udział w Roratach, oraz dobrze przeżyta spowiedź. Dlatego prosimy nie odkładać spowiedzi, ale przygotowując się do niej zadbać w miarę swoich możliwości o wcześniejsze jej przeżycie.

2. Dziś odbywa się Akcja Chleb Miłosierdzia. Nabywając chleb składamy dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na dożywianie osób ubogich oraz na obiady dla dzieci w szkołach lub świetlicach. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, oraz Akcji Katolickiej za rozprowadzanie chlebków.

3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa roratnie. Dzieci będą otrzymywały obrazki na zabrane plansze. Z kolei te dzieci, które umieszczą na podpisanych serduszkach lub innych własnoręcznie wykonanych ozdobach swoje dobre postanowienia, będą brały udział w losowaniu figurki – postaci Św. Rodziny oraz słodkiej nagrody. Następnie w domu wyjątkowa okazja do rodzinnej modlitwy przed zabraną figurką, którą następnego dnia przynosimy do kościoła. Własnoręcznie wykonane ozdoby (nie za duże i najpiękniejsze) będą umieszczone na choince obok szopki w kościele.

Nabożeństwo Roratnie, poprzedzone śpiewem Godzinek odprawiane będzie:

– w poniedziałki, wtorki i piątki o godz. 18.00.

– we środy, czwartki i soboty o godz. 6.30.

4. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w sprawy parafii, osobistą i wspólnotową modlitwę w intencji ks. Proboszcza, udział w nowennach oraz podczas wypominek za zmarłych, wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny, za przygotowanie paczek dla potrzebujących w ramach Akcji Torba Charytatywna, a także za 300 zł na Kościół, w tym 100 zł w ramach zaległej kwesty. Bóg zapłać!

5. Przypominamy, że pragniemy modlić się za obchodzących jubileusze małżeńskie w niedzielę, 11 grudnia. Prosimy więc zgłosić w zakrystii tym tygodniu tegorocznych Jubilatów Sakramentu Małżeństwa, aby podczas Mszy świętej o godz. 11.00 mogli otrzymać List Gratulacyjny wraz z błogosławieństwem. Chodzi oczywiście o tych małżonków, którzy w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę Jubileuszu, począwszy od 20 rocz. ślubu.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– dziś spotkanie nowej Rady Parafialnej w budynku plebanii o godz. 16.00.

– w poniedziałek – rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji. Pamiętajmy więc w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie Andrzeju Jeżu.

– we środę – Święto Św. Andrzeja Apostoła.

– w I czwartek – Modlitwa za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej, oraz godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej z możliwością spowiedzi.

– w I piątek – wynagradzamy Najświętszemu Sercu Zbawiciela, przyjmując Komunię Świętą, a także modlimy się i składamy ofiarę w intencji misji. Bardzo prosimy ze względu na różne ograniczenia spowiadać się w ciągu tygodnia przed piątkiem.

Do chorych zgłoszonych w zakrystii udamy się od godz. 8.00.

Po Mszy świętej wieczornej w Sali Misterium spotkanie dla dzieci i młodzieży, którzy chcieliby pomóc dzieciom w krajach misyjnych poprzez udział w akcji Kolędników Misyjnych. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

W tym dniu ze względu na Roraty Msza przy bocznym Ołtarzu Miłosierdzia Bożego tylko rano. Zachęcamy również do zapalania tam przed Ołtarzem świec wotywnych, jako wyraz ufnej i oddanej modlitwy.

– w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach Pierwszych Sobót miesiąca na Mszę Świętą o godz. 18.00. Z kolei w Polnej odpust, suma o godz. 11.00.

– w niedzielę, 4 grudnia – Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Składka na Mszy świętej na cele diecezjalne.

7. W następną niedzielę lektorzy i ministranci rozprowadzać będą w przedsionku kościoła opłatki na stół wigilijny dla każdej rodziny naszej parafii. Złożona przy tej okazji ofiara do puszki przeznaczona będzie na potrzeby LSO. Razem z opłatkami prosimy zabrać kopertę z nadrukiem adresu naszej parafii i umieścić na niej swój adres zamieszkania z podaniem przysiółka, i  jak było to dotychczas,  prosimy o złożenie w niej i przekazanie do parafii stosownej ofiary na nasze Sanktuarium.

8. Ze względu na bardzo trudną sytuację na Ukrainie z powodu głodu i zimna z organizowana będzie zbiórka żywności i kocy dla ofiar wojny. Dary (takie jak: konserwy, makarony, kasze, ciepłe skarpety, śpiwory, koce) można składać w remizach OSP w KN, KW i SW od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-18.00, albo po wcześniejszym umówieniu telefonicznym podanym na drzwiach remizy. Prosimy o ofiarność na ten cel!

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Piotr T. 71, Zenon S. 172, Paweł S. 172, Robert S. 172, Justyna S. 319, Marek F. 304, Jakub F. 201, Adam T. 13, Wojciech K. 13, Ludwik T. 82.

Natomiast w Starej Wsi prosimy nastepujące rodziny: Sebastian J. 81, Kazimierz O. 18 i Ewa J. 44.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, m. in. w Gościu Niedzielnym kalendarz na 2023 r. z polskimi świętymi. Do nabycia są świece wigilijne w cenie 9 zł.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Krzysztof Filipowicz. Msza św. pogrzebowa odbędzie się jutro o godz. 13.00. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu… .