OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu

04.12.2022 r.

1. Przeżywając dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie obejmijmy naszą modlitwą najbardziej zagrożonych i potrzebujących pomocy materialnej i wsparcia duchowego.

2. Dziś po Mszy świętej zbierana będzie ofiara do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Prosimy o dar serca!

3. Lektorzy i ministranci rozprowadzają dziś w przedsionku kościoła opłatki na stół wigilijny dla każdej rodziny naszej parafii. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na potrzeby LSO. Na kopercie z nadrukiem adresu naszej parafii umieszczamy swój adres zamieszkania z podaniem przysiółka, i  jak było to dotychczas,  prosimy o złożenie w niej i przekazanie do parafii stosownej ofiary na nasze Sanktuarium.

4. Przypominamy o Nabożeństwach Roratnich, poprzedzonych śpiewem Godzinek:

– w poniedziałki, wtorki i piątki o godz. 18.00.

– we środy, czwartki i soboty o godz. 6.30.

5. Dziękujemy za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny, za dary złożone dla Ukrainy, a także na Kościół. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja. Po roratach spotkanie dla dzieci zaangażowanych w grupy parafialne.

– we środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

– w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. w Starej Wsi o 17.00.

– w piątek – spotkanie dzieci klas III wraz z rodzicami na Mszy świętej o godz. 18.00.

– w niedzielę, 11 grudnia – rozpoczęcie Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 modlić się będziemy za obchodzących jubileusze małżeńskie. Zgłoszeni Jubilaci otrzymają List Gratulacyjny wraz z błogosławieństwem.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.00 i 11.00 Dziewczęca Służba Maryjna zorganizuje w przedsionku kościoła kiermasz ozdób świątecznych.

8. Teatr „Renovatio” zaprasza wszystkich na przedstawienie, pt.: „Opowieść wigilijna”, które wystawione zostanie 11 grudnia (niedziela), o godz. 16:30 w „Sali Misterium”.

9. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XII Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przesłuchanie młodych talentów odbędzie się 7 stycznia 2023 w Sali Misterium. Bliższe informacje u księży katechetów.

10. Fundacja „Auxilium” zaprasza rodziny naszej parafii na cykl konferencji poświęcony rodzinie, pt.: „Rodzina w czasie przemian”. Konferencje z udziałem naukowców z Europy, którym leży na sercu dobro rodzin, odbywać się będą w poniedziałek 12 grudnia, w auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Osoby pragnące wyjechać do Krakowa na to wydarzenie, proszone są o kontakt z ks. Tomaszem, najpóźniej do wtorku rano.

11. Ponawiamy prośbę o zaangażowanie w zbiórkę produktów spożywczych, środków chemicznych, oraz kocy dla Ukrainy na zbliżające się święta. Można je składać w remizach OSP w KN, KW i SW w poniedziałek, środę i czwartek w godz. 17.00-18.00, albo po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

12. Osoby zainteresowane skorzystaniem z kancelarii prawa kanonicznego oraz doradztwa cywilnego mogą zabrać z przedsionka kościoła wizytówkę z kontaktem i informacjami na ten temat. Szczegóły na afiszu.

13. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Adam T. 82, Henryk J. 253, Jan G. 81, Wiesław Z. 227, Tomasz Z. 339, Zdzisław Z. 130, Andrzej Z. 249, Krzysztof Z. 249, Jan Z. 377, Mirosław J. 16.

W Starej Wsi do sprzątania w następnym tygodniu prosimynastępujące rodziny: Edyta C. 48, Stanisława J. 17, Maria O. 85.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia są świece wigilijne w cenie 9 zł.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Bogdan Szymin. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu… .