OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25.12.2022 r.

1. Przeżywając centralną Uroczystość Bożego Narodzenia, podziękujmy Zbawicielowi za objawienie się Jego miłości, ogarniającej wszystkie ludy i narody na całym świecie. Prośmy o pokój zwłaszcza w krajach, gdzie trwa wojna i o pokój w naszych rodzinach.

2. Dziękujemy:

– Panom: Stanisławowi B. i Władysławowi K. za wykonanie i ufundowanie nowej szopki do naszego kościoła. Bóg zapłać!

– siostrze zakrystiance Zefirynie, Szymonowi oraz tym, którzy im pomagali za dekoracje świąteczne

– wszystkim za ofiarę na tacę złożoną podczas Pasterki z przeznaczeniem na Fundusz Obrony Życia

–  za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny, – za dary złożone dla Ukrainy

– za ofiary złożone do kopert na Kościół

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte będą odprawiane w Krużlowej o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz o godz. 14.00 Msza święta chrzcielna. W Starej Wsi Msza święta o godz. 10.00. Poświęcenie owsa. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. We Mszy świętej o godz. 11.00 wezmą udział dzieci i młodzież – kolędnicy misyjni, w strojach kolędniczych. Kolędnicy misyjni przychodzą przed Mszą świętą o godz. 10.45 w strojach kolędniczych, aby przygotować się do uroczystej procesji na rozpoczęcie Mszy świętej. W tym roku ze względu na znikomą ilość chętnych pragnących pomagać misjom, Kolędnicy Misyjni udadzą się tylko do kilku rejonów naszej parafii (W Krużlowej: Poddziale, Gromnik, od kościoła nowego do mostu i starego kościoła, oraz Widomia). Z kolei 6 stycznia grupa kolędnicza przedstawi orędzie bożonarodzeniowe, a potem w przedsionku kościoła zbierać będą ofiarę na misje. Prosimy wszystkie rodziny o ofiarność na ten cel! Można też dokonać wpłaty na konto parafialne z dopiskiem: NA MISJE.

– we wtorek – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie i kosztowanie wina.

– we środę – Święto Świętych Młodzianków Męczenników, błogosławieństwo małych dzieci.

– w piątek – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy rodziny naszej parafii do wspólnej modlitwy.

– w sobotę – 31 grudnia – zakończenie Roku Kalendarzowego 2022. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie Bogu podczas nieszporów o godz. 15.00. Po zakończeniu nabożeństwa Msza święta.

– w niedzielę – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpoczęcie Nowego Roku 2023.

4. Przypominamy i zapraszamy dzieci oraz młodzież do udziału w XII Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przesłuchanie młodych talentów odbędzie się 7 stycznia 2023 w Sali Misterium. Regulamin i Karty Zgłoszeń u księży katechetów. Termin zgłoszenia kończy się 1 stycznia.

5. Od najbliższego wtorku księża naszej parafii udadzą się do naszych rodzin z wizytą duszpasterską czyli tzw. Kolędą. Kościół pragnie objąć swoją troską duszpasterską wszystkich wierzących, pobłogosławić domy i porozmawiać z mieszkańcami na tematy związane z życiem religijnym parafian. Niech spotkanie z kapłanem będzie wyrazem naszej żywej wiary i przynależności do wspólnoty Kościoła. Prosimy, aby przyjechać na plebanię po księdza i ministrantów przed kolędą z domu, w którym rozpocznie się wizyta duszpasterska oraz po zakończeniu w ostatnim domu, który księdza przyjmie, aby odwieźć kapłana i ministrantów. Z domu, który przyjmie kapłana prosimy podprowadzić księdza do sąsiadów, którzy księdza przyjmą, a sąsiadów prosimy o wyjście naprzeciw księdza.

      Plan kolędy będzie następujący:

DATA

GODZ.

PRZYSIÓŁEK

27 grudnia Wtorek

9.00

Karczyska: od Państwa N. 240 do Pana G. 121

9.00

Poddziale – str. prawa: od Państwa P. 149 do państwa M. 247

28 grudnia
Środa

9.00

KW Wieś – str. prawa: od Pani K. 194 do Pana F. 44

9.00

Poddziale –str. prawa: od Państwa Ś. do Państwa J. 167

29 grudnia Czwartek

9.00

Osików I: od Państwa A. 360 do pani F. 57

9.00

Widomia: od państwa S. 144 do Państwa F. 157

30 grudnia Piątek

9.00

Osików II: od Państwa M. 325 do Państwa S. 269

9.00

Nowa Wieś: od Pani T. 179 do Pani K. 145

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Piotr T. 231, Zbigniew B. 233, Bolesław S. 140, Józef S. 292, Mieczysław F. 101, Marcin K. 101, Jadwiga G. 69, Paweł P. 296, Marek B. 171, Maria P. 9.

W Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Wiesława S. i Natalia S. 232, oraz Krzysztof N. 46.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Mikulski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .