OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

01.01.2023 r.

1. Rozpoczynając Nowy Rok Kalendarzowy 2023 powierzajmy Bożej Opatrzności nasze dalsze życie, prosząc o światło Ducha świętego. Módlmy się o pokój na świecie a zwłaszcza o zakończenie wojny w Ukrainie.

2. Dziękujemy:

– za dzisiejszą ofiarę na tacę z przeznaczeniem na cele diecezjalne

– za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny,

– za ofiary złożone do kopert na Kościół

– Parafianom: Grzegorzowi S., Kazimierzowi G. i Władysławowi K. za nieodpłatne prace w otoczeniu nowego kościoła i plebani.

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w I czwartek – spowiedź o godz. 17:30 oraz podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej.  

– piątek – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Wszystkich Czcicieli Dzieciątka Jezus zapraszamy do wzięcia udziału w niecodziennej procesji Trzech Króli. Orszak ”Mędrców ze Wschodu”, poprzedzony inscenizacją bożonarodzeniową, wyruszy o godz. 10:30 z parkingu przed Szkołą Podstawową w Krużlowej. Włączmy się licznie w śpiew i modlitwę aby uwielbić Pana, który nam się objawił. Chętnym dzieciom i młodzieży zostanie rozdanych 100 sztuk koron z okazji tego święta. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy orszaku.

Składka w tym dniu na cele misyjne. Będzie to Misyjny Dzień Dzieci. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Pakieciki z kadzidłem i kredą można nabyć już dziś u ministrantów. Porządek Mszy świętych niedzielny. Zgodnie z zapowiedzią w tym dniu kolędnicy misyjni po Mszy świętej zaprezentują Orędzie Bożonarodzeniowe, a następnie w przedsionku kościoła zbierać będą do puszek ofiarę jako pomoc placówkom misyjnym. Prosimy o ofiarność na ten cel! Kazania na Mszach dopołudniowych wygłosi w tym dniu nasz rodak – misjonarz z Ukrainy – ks. Krzysztof Sapalski.

– w I piątek – ze względu na święto, chorych, pragnących przyjąć Komunię świętą, prosimy zgłosić u Nadzwyczajnych Szafarzy. Przypominamy, że I piątki miesiąca polegają na przyjęciu w tym dniu Komunii świętej wynagradzającej Boskiemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Ze spowiedzi można skorzystać w tygodniu rano przed Mszą świętą.

w sobotę na Mszy świętej wieczornej kolejne Nabożeństwo z cyklu Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy z rozważaniem tajemnic różańcowych.

4. Spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej, Caritasu, Rady Parafialnej, Gospodarczej, Ekonomicznej, Pracowników Poradni Rodzinnej, Nadzwyczajnych Szafarzy, Organistów, Pracowników kościoła i plebanii odbędzie się w piątek 6 stycznia po Mszy świętej popołudniowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przybycie!

5. W niedzielę – 8 stycznia – święto Chrztu Pańskiego. Składka na cele parafialne. Prosimy o ofiarność na ten cel! W tym dniu gościć będziemy Zespół Regionalny „Spod Turbaca” z Poręby Wielkiej, który muzyką i śpiewem kolęd uświetni Mszę świętą na Starej Wsi o godz. 10:00, a w Krużlowej o godz. 11:00. Po zakończeniu Mszy świętej w Krużlowej zespół wykona koncert kolęd i pastorałek. Po tych Mszach świętych będzie możliwość nabycia płyt z nagraniami tego zespołu.

6. Dziś ostatni dzień zgłoszeń dzieci oraz młodzieży do udziału w XII Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Ad Laudem Dei – Anno Domini 2023. Przesłuchanie młodych talentów odbędzie się 7 stycznia 2023 w Sali Misterium.

7. Od poniedziałku kolejny tydzień wizyty duszpasterskiej. Zachęcamy, jak bywało to w tradycji, aby rodzina, która w danym dniu ma wyznaczoną kolędę, wzięła udział we Mszy świętej w dogodnym dla niej czasie.

      Plan kolędy będzie następujący:

DATA

GODZ.

PRZYSIÓŁEK

2 stycznia

poniedziałek

9.00

Wieś –str. lewa: od Państwa Pawlików 111 do Państwa Brodów 241

14.30

Zawodzie: od Państwa Łatków 19 do Państwa Filipowiczów 253 

3 stycznia

wtorek

15.30

Zamłynie: od Państwa Kaszany 230 do Państwa Święs 268

14.00

Wieś –str. lewa: od Państwa Darłaków 291 do Państwa Nowaków 46

4 stycznia

środa

14.30

St. Wieś –Wieś: od Pana Władysława Mikulskiego 59 do Pani Smoszna 232

9.00

Bania: od Państwa Mikulec 263 do Pani Kosteckiej 28

5 stycznia

czwartek

15.30

Od mostu do starego kościoła: Od Państwa Chramęgów 21 do Państwa Biskup 5

14.00

Od mostu do nowego kościoła: od Państwa Obrzutów 134 do Państwa Chronowskich 226

7 stycznia

sobota

9.00

Osików I: od Państwa Fyda 185 do Pani Chronowskiej 120

9.00

Centrum: od Państwa Jachowiczów 318 do Państwa Polańskich 216

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8:30 prosimy następujące rodziny: Krzysztof T. 228, Stanisław J. 15, Tomasz P. 16, Piotr Z. 344, Damian K. 67, Grzegorz M. 361, Joanna Z., Helena F. 53, Marek F. 53, Franciszek W. 180.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Józef Jędrusik, + Genowefa Biskup oraz + Marian Gryboś, którego pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 13:00. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .