OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III Niedziela Zwykła

22.01.2023 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Słowa Bożego zachęca nas do pochylenia się ze czcią i szacunkiem nad Pismem świętym, które jest dla nas duchowym przewodnikiem na drodze do szczęścia w niebie.

2. Dziś po południu w dolnym kościele o godz. 16.30 odbędzie się Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek, w wykonaniu orkiestr, zespołów ludowych oraz chóru parafialnego. Będzie to koncert charytatywny jako pomoc misyjna dla naszego rodaka Ks. Krzysztofa Sapalskiego, misjonarza w Ukrainie. Zapraszamy i prosimy o przybycie!

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom :

– za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny,

– za ofiary złożone do kopert na Kościół

4. Dziś ostatni dzień Kolędy:

DATA

GODZ.

PRZYSIÓŁEK

22 stycznia

niedziela

13.30

Osików II: od Pani Święs 165 do Pana Bednarza 215

13.30

Nowa Wieś: od Państwa Biskupów 196 do Państwa Witników 103

Gdyby, z różnych racji, w którymś z domów nie odbyła się kolęda, rodzina, pragnąca, aby kapłan pobłogosławił dom i domowników, może umówić z kapłanem datę i godzinę tej wizyty duszpasterskiej.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

– we środę – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan,  9- ta rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

– we czwartek – wspomnienie Świętych: Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

– w piątek –Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

– w sobotę – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Pamiętajmy w tym dniu o naszym wikariuszu: Księdzu Tomaszu z racji jego imienin.

– w niedzielę – Światowy Dzień Chorych na Trąd.

6. Różaniec męski z rodzinami i parafianami dekanatu grybowskiego odbędzie się 25 stycznia ( środa) o godz. 19.00 w kaplicy na Podjaworzu.

7. Za tydzień – w niedzielę 29 stycznia – o godz. 10.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu młodzieży naszej parafii. Podczas koncertu zbierana będzie ofiara jako pomoc charytatywna na Caritas.  Zapraszamy do oddania hołdu Dzieciątku Jezus i wspólnego śpiewu.  

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Józef W. 208, Jan J. 208, Bogumiła J., Marian T. 312, Wiesław T. 18, Bogdan T. 282, Bogusław G. 121, Jerzy M. 381, Krystian R. 88, Zofia F. 21.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Helena F. 123, Agata F. 123, Mirosława M. 15.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Świat Misyjny oraz Misje Dzisiaj.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: + Czesława Filipowicz oraz + Maria Paciorek, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie … .