OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

IV Niedziela Zwykła

29.01.2023 r.

1. Dzisiaj o godz. 10.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu młodzieży naszej parafii. Podczas koncertu zbierana będzie ofiara jako pomoc charytatywna na Caritas. Zapraszamy do oddania hołdu Dzieciątku Jezus i wspólnego śpiewu. Dziękujemy młodzieży za pomysł i zaangażowanie, a wam za wspieranie wszelkich dobrych dzieł i inicjatyw.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom :

– za wszelkie wyroby ze złota i srebra na koronę dla naszej Pięknej Madonny,

– za pomoc misyjną dla naszego Rodaka Ks. Krzysztofa Sapalskiego, złożoną podczas koncertu charytatywnego;

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – 2. rocznica święceń biskupich Artura Ważnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach;

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko;

– we czwartek2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – Światowy dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w tym dniu w Krużlowej o 6.30, 9.00 i 18.00, w Starej Wsi o godz. 17.00. DSM zaprasza na adorację żłóbka i wspólne kolędowanie o godz. 17:30 do kościoła w Krużlowej. Poświęcenie gromnic, które są jeszcze do nabycia w przedsionku kościoła. Polecajmy Bogu i Maryi wszystkie siostry zakonne, zwłaszcza Dominikanki pracujące w naszej parafii, jak również nasze siostry rodaczki. Składka na zakony klauzurowe w diecezji. Z okazji pierwszego czwartku modlitwy za powołania do służby Bożej, spowiedź od godz. 17.30 oraz po zakończeniu mszy świętej wieczornej, podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu;

– w I piątek – spowiedź: w Starej Wsi o godz. 16.00, w Krużlowej o 17.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się od godz. 8.00. Ofiara pieniężna na potrzeby misyjne;

– w I sobotę – kolejne Nabożeństwo z cyklu Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy z rozważaniem tajemnic różańcowych;

4. Za tydzień – w niedzielę 5 lutego – rozpocznie się w naszym kościele 40-godzinne nabożeństwo, które trwać będzie przez trzy kolejne niedziele, przygotowujące nas duchowo do godnego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

Porządek adoracji będzie następujący:

08.00 09.00 – Widomia, Pogorek

10.00 – 11.00 – Gromnik, Krzemionki, Zamłynie, Zawodzie

12.00 – 13.00 – Centrum, Równia, Pustki,

13.00 – 14.00 – Poddziale,

14.00 – 14.30 – Krużlowa Wyżna – Wieś

14.30 – 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego,

 – Nieszpory Eucharystyczne

 – Msza święta

5. Parafialne Przedszkole im. św. Jana Pawła II prowadzone przez Siostry Dominikanki prowadzi zapisy dzieci na kolejny rok 2023/2024. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Przedszkola.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Andrzej J. 21, Barbara K. 21, Kazimierz C. 105, Jan O. 232, Sebastian M. 331, Marian B. 144, Krystyna D. 135, Tomasz D. 135, Krzysztof P. 369, Paweł S. 359.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Paulina M. 15, Agnieszka M. 258, Patrycja M. 276.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Świat Misyjny oraz Misje Dzisiaj.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Jachowicz oraz + Maria Szewczyk, mama ks. Proboszcza, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, w Limanowej – Bazylice Matki Boskiej Bolesnej o godz. 12.30. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie … .