OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

VII Niedziela Zwykła

19.02.2023r.

1. Rozpoczynający się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu niech nas zachęci do modlitwy za osoby i rodziny borykające się z nieszczęściem alkoholizmu.

2. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać!

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom:

– za wszelkie dary na koronę dla naszej Pięknej Madonny;

– za ofiary złożone do kopert na nasze Sanktuarium;

– za dary ofiarne złożone do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. Dziś trzecia niedziela czterdziestogodzinnego nabożeństwa.

Porządek adoracji  następujący:

08.00 – 09.00     – Matki i Ojcowie

10.00 – 11.00     – Młodzież

12.00 – 12.30     – Dzieci szkolne

12.30 – 13.30     – OSP i KGW

 13.30 – 14.30    – Koło Radia Maryja

14.30 – 15.00     – Koronka do Miłosierdzia Bożego,

– Nieszpory Eucharystyczne

15.00 – Msza święta

Porządek adoracji w Starej Wsi:

11.00 – 12.00     Strzylawki, Potoki, Bania

12.00 – 13.00     Nowa Wieś

13.00 – 14.00     Stara Wieś – Wieś

14.00 – Msza święta

5. W tym tygodniu przypada:

– we środę – Popielec. Msze święte z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, o godz. 6.30, 9.00, i 18.00, w Starej Wsi o godz. 10.00 . W niedziele Wielkiego Postu nie będzie Mszy świętych o godz. 14.00 w Starej Wsi.

Od tej środy do I Niedzieli W. Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18-tego roku życia do ukończenia 60 lat) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14-tu lat do końca życia).

Składka w tym dniu na cele charytatywne.

– w tych dniach odbędzie się druga edycja akcji Caritas PACZKA DLA UKRAINY. Produkty spożywcze z długim terminem ważności można składać w tych dnia na plebani po Mszach świętych.

– Droga Krzyżowa w okresie wielkiego Postu będzie odprawiana według następującego porządku:

– we czwartki dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 17.30, a po niej Nowenna i Msza św. Prosimy bardzo, aby rodzice przyprowadzali na to nabożeństwo dzieci i zachęcali je słowem i przykładem. Dzieci ze szkół podstawowych będą mogły zabrać wówczas kontrolki z nabożeństwami wielkopostnymi. Rodzic – opiekun potwierdza swoim podpisem obecność dziecka na nabożeństwie.

– w piątki droga krzyżowa dla dorosłych, młodzieży szkół średnich i pracującej o godz. 17.30, w Starej Wsi o 16.30 i Msza św.

–  piątek tego tygodnia będzie Dniem szczególnej modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Zachęcamy w tym dniu do ochotnego podjęcia postu i modlitwy w tych intencjach

– w przyszłą niedzielę rozpoczynamy o godz. 14.00 – I Kalwaryjską Drogę Krzyżową, o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. Prosimy, aby Panowie – Przewodnicy prowadzili, jak zawsze, kalwaryjskie Drogi Krzyżowe. W Starej Wsi Droga Krzyżowa o godz. 9.00, Msza święta o godz. 10.00 z kazaniem pasyjnym i Nabożeństwo Gorzkich Żali.

– w niedzielę 26 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Prosimy o ofiarność na ten cel!

6. W dniach od 22 do 23 lutego zakład kominiarski „Eryk” będzie przeprowadzał sprawdzenie i czyszczenie przewodów kominowych na terenie Krużlowej Wyżnej. Szczegóły na afiszu.

7. Od dnia 24 lutego w kinach rozpocznie się emisja filmu Opiekun. Film grają znakomici polscy aktorzy. Opowieść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami są ludzie, w których życie wkroczył zupełnie niespodziewanie św. Józef. Istnieje możliwość zorganizowania emisji filmu w naszym parafialnym kinie pod warunkiem, że zgłosi się ok. 70- ciu chętnych widzów. Zgłoszenia w zakrystii.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Stanisław M. 93, Andrzej P. 252, Łukasz F. 154, Paweł W. 138, Stanisław K. 149, Wojciech K. 257, Jan J. 192, Zdzisław K. 120, Stanislaw C. 63, Piotr C. 260.

Do sprzątania W Starej Wsi prosimy następujące rodziny: O. Stanisława 184, T. Małgorzata 279, W. Barbara 210.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego z wkładką „Życiowe miary”, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj.