OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

1. Okres Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy to szczególny czas słuchania Słowa Bożego, czas nawrócenia, pojednania się z bliźnimi, praktykowania uczynków pokutnych.

2. Dziś po Mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Prosimy o ofiarność na ten cel!

3. Do środy włącznie trwać będzie druga edycja akcji Caritas PACZKA DLA UKRAINY. Produkty spożywcze z długim terminem ważności, według listy umieszczonej w przedsionku kościoła,  można składać w tych dniach na plebani po Mszach świętych.

4. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom:

– za wszelkie dary na koronę dla naszej Pięknej Madonny;

– za ofiary złożone do kopert na nasze Sanktuarium

– za dar ołtarza od klas ósmych z Krużlowej i ze Starej Wsi.

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

5. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o godz. 14.00 I Kalwaryjska Droga Krzyżowa,

o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. Prosimy, aby Panowie – Przewodnicy prowadzili, jak zawsze, kalwaryjskie Drogi Krzyżowe. W Starej Wsi Droga Krzyżowa o godz. 9.00, Msza święta o godz. 10.00 z kazaniem pasyjnym i Nabożeństwo Gorzkich Żali.

6. W tym tygodniu przypada:

– I czwartek miesiąca. Modlitwa za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Spowiedź o 17.30 oraz podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej.

– I piątek miesiąca. Spowiedź w Starej Wsi o godz. 16.00, w Krużlowej o godz. 17.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii, udamy się od godz. 8.00.

– W I sobotę miesiąca święto Św. Kazimierza Królewicza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o śp. Księdzu Prałacie Kazimierzu Stępniu. Nabożeństwo Pierwszosobotnie o godz. 18.00 z Mszą świętą, różańcem i rozważaniem.

– w niedzielę – 5 marca – w Grybowie – Akcja Krwiodawstwa. Szczegóły na afiszu.

7. Droga Krzyżowa w okresie wielkiego Postu odprawiana jest według następującego porządku:

– we czwartki dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 17.30, a po niej Nowenna i Msza św.  Prosimy bardzo, aby rodzice przyprowadzali na to nabożeństwo dzieci i zachęcali je słowem i przykładem.

– w piątki droga krzyżowa dla dorosłych, młodzieży szkół średnich i pracującej o godz. 17.30, w Starej Wsi o 16.30 i Msza św.

8. W niedzielę 5 marca o godz. 16.00 w bibliotece parafialnej w budynku plebanii odbędzie się spotkanie wszystkich aktorów inscenizowanej drogi krzyżowej. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło ewangelizacyjne.

9. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi informuje, że zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I na rok szkolny 2023/2024 odbywają się do 1 marca w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 – 14.00. Zgłoszenia i wnioski można pobrać wcześniej ze strony internetowej szkoły lub wypełnić na miejscu w czasie zapisu. Trzeba pamiętać o zabraniu dowodów osobistych i podstawowych danych dziecka.

10. W zakrystii trwają zapisy na emisję filmu Opiekun (o św. Józefie) w naszym parafialnym kinie.

11. W marcu tego roku rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w Grybowie. Szczegóły w gablocie parafialnej.

12. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Andrzej F. 135, Jan O. 261, Kazimierz K. 290, Sabina K. 231, Józef K. 211, Andrzej G. 5, Renata T. 147, Czesław C. 32, Mateusz T. 32, Paweł B. 270.

Natomiast w Starej Wsi prosimy do sprzątania następujące rodziny: Lucyna W. 204, Joanna F. 204, Barbara J. 60.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego z wkładką „Życiowe miary”, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj.