OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r.

1. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, ks. Bp Jan Piotrowski w komunikacie skierowanym do wszystkich wiernych na tę niedzielę, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, przypomina, że codzienne dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne i medyczne misjonarzy, mogą się rozwijać dzięki naszej modlitwie i jałmużnie. W tym roku pod hasłem: „Z misjonarzami budujemy Kościół”, pamiętajmy, że misjonarze są posłani przez Kościół i jako świadkowie wiary głoszą Ewangelię, tworząc wspólnoty nowych uczniów Jezusa. Bądźmy solidarni z naszymi misjonarzami w modlitwie i ofierze.

Pełny tekst komunikatu został umieszczony w gablocie parafialnej.

2. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

– Droga Krzyżowa: w Krużlowej w niedziele o godz. 14.00, we czwartki i piątki o godz. 17.30; w Starej Wsi w niedziele o 9.00, w piątki o 16.30

– Gorzkie Żale: w Krużlowej w niedziele o godz. 15.00, w Starej Wsi w niedziele po Mszy św. (z kazaniem pasyjnym) o godz. 10.00.

3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.00 w bibliotece parafialnej w budynku plebanii odbędzie się spotkanie wszystkich aktorów inscenizowanej drogi krzyżowej. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło ewangelizacyjne.

4. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom:

– za wszelkie dary na koronę dla naszej Pięknej Madonny;

– ofiarodawcom, którzy złożyli dary na Ukrainę

– za ofiary złożone do kopert na nasze Sanktuarium

– za ofiarę złożoną do puszek jako pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

5. Według najnowszych informacji, zasięgniętych od dystrybutora  Rafael Film, a dotyczących możliwości projekcji filmu „Opiekun” w kinie parafialnym, z przykrością musimy poinformować, że ze względu na trwającą emisję filmu w kinach sieciowych, projekcja filmu w parafii możliwa będzie dopiero w czerwcu. Tych, którzy, nie chcą czekać tak długo, zachęcamy do wybrania się do kina np. w Nowym Sączu czy w Grybowie.

6. Przypominamy tym, którzy pragną jak najlepiej przygotować się do życia w rodzinie chrześcijańskiej, że w tym miesiącu rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w Grybowie. Szczegóły w gablocie parafialnej.

7. Sołtys wsi Krużlowa Niżna zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w remizie Krużlowa Niżna, 9 marca o godz. 16.00.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Zbigniew B. 80, Anna F. 80, Stanisław F. 105, Dominik F. 265, Marcin B. 266, Andrzej F. 114, Stanisław G. 77, Jan G. 264, Wiesław W. 64, Adam N. 374.

W Starej Wsi do sprzątania prosimy następujące rodziny: Izabela J. 60, Maria O. 194, Krystyna W. 233.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są już do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.