OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.  

1. Przeżywając niedzielę modlitw za więźniów, obejmijmy ich wsparciem duchowym, aby ten czas odosobnienia przemienił ich serca i zbliżył ich do Boga.  

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych w naszej parafii, a szczególnie tym, którzy gościli w swoim domu Zespół Mocnych w Duchu z łodzi. Bóg zapłać!

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom:

– za wszelkie dary i ofiary na koronę dla naszej Pięknej Madonny;

– za ofiary złożone do kopert na nasze Sanktuarium;

– za złożoną dziś ofiarę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie jako jałmużna postna; Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. W dniu dzisiejszym:

– nie będzie kalwaryjskiej Drogi Krzyżowej o godz. 14.00. W zamian za nią zapraszamy na inscenizowaną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w górnym kościele o godz. 17.00.

–  w czasie Gorzkich Żali zbierana będzie ofiara na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego.

– Akcja Krwiodawstwa w Korzennej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

5. W tym tygodniu:

– we wtorek – spotkanie dzieci klas III ze szkół Podstawowych wraz z rodzicami na Mszy świętej o godz.  18.00

– w piątek – w bazylice w Grybowie o godz. 20.00 rozpoczęcie Mszą świętą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.  Po Mszy św. każdy uczestnik wyruszy na jedną z siedmiu tras przygotowanych przez rejon o różnym stopniu trudności od 32 do 78 km. W celu uzyskania więcej informacji zapraszamy na profil EDK Grybów na Facebook-u: https://www.facebook.com/GRYBOW.EDK lub na stronie internetowej www.edk.org.pl

– w sobotę – w Sali Misterium o godz. 16.00 Młodzieżowa Grupa Teatralna „Odeon” z Binczarowej przedstawi Misterium Męki Pańskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy na to przedstawienie zwłaszcza młodzież klas VII i VIII w ramach przygotowania do godnego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Warto w okresie Wielkiego Postu wraz z młodymi aktorami odkryć na nowo sens Cierpienia Chrystusa i uzmysłowić sobie za jak wielką cenę zostaliśmy odkupieni.

– w niedzielę – poświęcenie palm i procesja z palmami przed Mszą świętą o godz. 11.00. Po Mszy św. konkurs palm. Składka na cele diecezjalne.

– w niedzielę – 2 kwietnia – w Tarnowie – w 18 -tą rocznicę śmierci Jana Pawła II odbędzie marsz w obronie Jego dziedzictwa. Marsz wyruszy z placu Sobieskiego i prowadzić będzie do Pomnika Świętego Jana Pawła II przy tarnowskiej Katedrze.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Roman R. 61, Maria J. 166, Mieczysław S. 223, Tomasz S. 100, Jarosław L. 254, Jakub W. 213, Grzegorz W. 203, Marcin M. 226, Bartłomiej M. 263.

W Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Anna T. 247, Natalia C. 134, Stanisława C. 134.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są jeszcze do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.