NIEDZIELA PALMOWA – 02.04.2023 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień chciejmy jak najlepiej przeżyć zbliżający się czas męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

2. Składamy podziękowanie aktorom i wszystkim przygotowującym inscenizowaną drogę krzyżową. Bóg zapłać!

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom:

– za wszelkie dary na koronę dla naszej Pięknej Madonny

– za Dar Ołtarza złożony przez rodziców: od klasy IIIA z Krużlowej, od klasy IIIB z Krużlowej i od klasy III ze Starej Wsi

– za ofiarę złożoną dziś na cele diecezjalne

– za ofiarę na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu:

– w Wielki Poniedziałek – od godz. 8.00 udamy się do tych chorych, którzy nie będą mogli być w kościele na święta, a chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy zgłosić ich w zakrystii. Pozostałych chorych zgłaszamy u Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.

– w Wielki Wtorek – Spowiedź Parafialna przed I piątkiem i świętami według następującego porządku: od 14.00 do 15.30; od 16.00 – 17.45; od 18.30 do 19.00. W kaplicy w SW od 16.00 do 17.00. Prosimy skorzystać w tym dniu ze spowiedzi świętej, ponieważ w Wielką Środę będziemy spowiadać w Grybowie.

6. Program Świętego Triduum Paschalnego: (w górnej części kościoła)

Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa:

• 18:00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do północy:
  • 20:00 Margaretki
  • 21:00 Niewiasty, KGW, Róże Matek
  • 22:00 Mężczyźni, OSP, Róże Ojców
  • 23:00 Młodzież pracująca i młode rodziny do 10–tego roku małżeństwa

Wielki Piątek Męki Pańskiej

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

• 8:00 Jutrznia
  • 9:00 Droga Krzyżowa dla dzieci szkół podstawowych. Na tę Drogę Krzyżową dzieci przynoszą wielkopostne skarbonki, które złożą na ołtarzu
  • 9:30 Dzieci szkolne
  • 10:00 Koło Radia Maryja
  • 11:00 Równia, Pustki, Karczyska, Podgranice
  • 12:00 Widomia, Poddziale
  • 13:00 Gromnik, Krzemionki, Zamłynie, Zawodzie
  • 14:00 Krużlowa Wyżna – Wieś, Centrum, Osików
  • 15:00 od mostu do nowego i starego kościoła, Pagorek
  • 17:00 Droga Krzyżowa dla wszystkich
  • 17:30 Rozpoczęcie Nowenny przed niedzielą Miłosierdzia Bożego
  • 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, a następnie Gorzkie Żale – po pierwszej części kazanie pasyjne i adoracja do godziny 24.00.
  • Adoracja Krzyża w czasie Gorzkich Żali z przerwą na kazanie pasyjne po pierwszej części. Ofiara składana przed krzyżem jak zawsze przeznaczona będzie na utrzymanie kościołów i bazylik w Ziemi Świętej, miejsc upamiętniających obecność Pana Jezusa, Jego męki, śmierci i zmartwychwstania.
  • Za pobożny udział w adoracji Krzyża w Wielki Piątek, uklęknięcie na obydwa kolana i oddanie pokłonu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W Wielki Piątek po ceremonii odsłonięcia krzyża, aż do Wigilii Paschalnej w sobotę wieczorem klęka się przed krzyżem.
  • 21:00 Stara Wieś
  • 22:00 Akcja Katolicka, Caritas
  • 23:00 Młodzież ucząca się i studiująca

Wielka Sobota

Zachęcamy do zachowania w tym dniu postu od pokarmów mięsnych do Liturgii Wigilii Paschalnej. Woda do użytku domowego poświęcona będzie podczas wieczornej Liturgii. Będzie można ją zabrać po Mszy świętej i w następne dni świąteczne.

• 8:00 Jutrznia
  • 9:00, 10:00 i 11:00 poświęcenie pokarmów. W Starej Wsi podobnie poświęcenie pokarmów o godz. 11.00
  • 12:00 – 14:00 przerwa w Adoracji
  • 15:00 Dzieci szkolne (V-VIII)
  • 16:00 Dzieci szkolne (0-IV)
  • 17:00 Róże Różańcowe
  • 19:30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego
  • 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy przynieść świece.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

• Procesja rezurekcyjna w tym roku o godz. 6.00, a po niej Msza Święta. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi dzwoniącymi i sypiącymi, a dorosłych i młodzież do niesienia feretronów, sztandarów i figur.
  • kolejne Msze o godz. 9:00, 11:00, i 15:00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 14.30. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 14:30. W Starej Wsi Msza święta o 10.00.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 12.00 prosimy następujące rodziny: Maria J. 1, Krzysztof S. 1, Włodzimierz C. 226, Andrzej M. 57, Teresa F. 84, Andrzej G. 199, Piotr Z. 199, Antoni O. 162, Krzysztof O. 162, Jerzy J. 182.

Natomiast w Starej Wsi prosimy do sprzątania rodziców uczniów klasy III SP w Starej Wsi.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Adam Gołyźniak. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: dobry Jezu … .