OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023 r.

1. Niedziela Biblijna i rozpoczynający się Tydzień Biblijny jest dla nas przypomnieniem, że mamy stale poznawać Dobrą Nowinę i według niej układać swoje życie.

2. W dniu dzisiejszym:

– zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przeprowadzana jest kwesta w naszej parafii celem spłacenia zaległych długów i rozpoczęcia nowych ważnych inwestycji w naszym sanktuarium. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają, do specjalnej skarbony, koperty z podaniem imienia i nazwiska składającego ofiarę oraz z podaniem adresu i przysiółka.

Zwracamy się więc do Was Drodzy Parafianie z wielką prośbą o złożenie stosownej ofiary, a Przedstawicieli Rady Parafialnej prosimy o podjęcie się tego zadania. To wszystko co wykonaliśmy i podejmujemy na chwałę Jezusa Przemienionego i Pięknej Madonny Krużlowskiej będzie możliwe tylko przy współpracy wszystkich otwartych serc naszych parafian na co liczymy i o to też prosimy.

– Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” poprzez Członków Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krużlowej przeprowadza zbiórkę przy kościele parafialnym w ramach akcji pod nazwą „Pola Nadziei”.

– o godz. 15.00 zostanie odprawiona  uroczysta Msza św. z okazji 25 lecia powstania Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Krużlowej. Zapraszamy szczególnie wszystkich czynnych członków oraz wspierających a po Mszy świętej na spotkanie na plebanii. Bardzo prosimy o wzięcie udziału w tej uroczystości!

3. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

– we wtorek – Święto Św. Marka Ewangelisty. Zgodnie z tradycją Kościoła o godz. 18.00 odbędzie się procesja do krzyża misyjnego ze śpiewem litanii do wszystkich świętych i modlitwą o błogosławieństwo pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Prosimy dorosłych i młodzież do niesienia obrazów, figur, feretronów i sztandarów. Po procesji zostanie odprawiona Msza święta.

– we środę – w związku ze zbliżającą się rocznicą I Komunii, zapraszamy wszystkich uczniów klas czwartych wraz z rodzicami, o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej, Mszę świętą i spotkanie organizacyjne.

– w sobotę – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

– w niedzielę Dobrego Pasterza– 30 kwietnia – w kaplicy w Starej Wsi odbędzie się uroczystość odpustowa o godz. 11.00. Głównym celebransem i kaznodzieją będzie wikariusz z Ptaszkowej ks. Andrzej Dudzik. W związku z odpustem w tym dniu nie będzie Mszy świętej w Krużlowej o godz. 11.00 i w kaplicy o godz. 14.00. Msza święta popołudniowa o godz. 15.00 będzie w kościele zabytkowym.

4. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Stanisław S. 114, Leszek C. 194,  Kazimierz S. 206, Łukasz S. 206, Krystyna K. 120, Piotr K. 120, Antoni B. 42,  Marcin B.  42, Maria S. 50, Andrzej G. 63.

W Starej Wsi prosimy do sprzątania młodzież z klasy VIII wraz z rodzicami.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz egzemplarz Pisma Świętego Nowego Testamentu z dużymi literami.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Aleksander Kwoka i + Adam Filip. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .