OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 r.

1. Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynający się Tydzień  Modlitw do służby w Kościele jest dla nas wezwaniem do troski o dobre rodziny, by za ich pośrednictwem Pan Bóg wybrał nowe ochotne serca do pójścia drogą kapłaństwa.

2. Dziś także modlimy się za kierowców, aby stosując się do przepisów drogowych, szanowali życie i zdrowie swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg.

3. Z wyrazami wielkiej wdzięczności zwracamy się do Was Drodzy Parafianie za Waszą pozytywną odpowiedź i złożenie ofiary na potrzeby naszej parafii i sanktuarium w ramach zorganizowanej kwesty w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także tym, którzy w ramach kwesty dokonali wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy Przedstawicielom Rady Parafialnej za przeprowadzenie kwesty i podsumowanie wraz z wpisaniem ofiar do zeszytów kwesty. Wszystkim za ofiarę i poświęcony czas z serca składamy gorące Bóg zapłać!  Niech Jezus Przemieniony przez pośrednictwo Pięknej Madonny Krużlowskiej wynagrodzi wszystkim obfitą łaską w codziennym życiu!

4. Dziękujemy anonimowej rodzinie za ofiarę na korony dla naszej Pięknej Madonny. Bóg zapłać!

5. Przypominamy, że dziś z racji odpustu w kaplicy starowiejskiej ku czci Dobrego Pasterza, nie będzie w Krużlowej Mszy świętej o godz. 11.00 oraz w Starej Wsi o godz. 14.00. Msza święta popołudniowa o godz. 15.00 będzie w kościele zabytkowym.

6. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – rozpoczęcie nabożeństw majowych, które odbywać się będą według następującego porządku: w dni powszednie w Krużlowej o godz. 18.00, w Starej Wsi o godz. 17.00, w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, w Starej Wsi o 14.00. Po każdym nabożeństwie Msza święta. Prosimy rodziców i dziadków aby przyprowadzali na to nabożeństwo dzieci i zachęcali młodzież.  Dzieci ze szkoły podstawowej otrzymają plansze z kalendarzem majowym.

– we wtorek – o godz. 17.30 odbędzie się spowiedź dla klas czwartych przed rocznicą I Komunii świętej. Podczas nabożeństwa majowego o godz. 18.00 rozpoczniemy Nowennę do Ducha świętego przed Uroczystością Bierzmowania. W nowennie obowiązkowo biorą udział uczniowie klas ósmych. 

– we środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Odpust w Stróżach o 11.00. W naszej parafii w tym dniu Msze święte o godz. 7.00, 9.00 (z rocznicą I Komunii świętej). Po południu o godz. 15.00. W Starej Wsi o godz. 14.00.

– w I czwartek – wspomnienie św. Floriana męczennika. Patronalne święto strażaków. Spowiedź o godz. 17.30 oraz podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej popołudniowej.

– w I piątek – spowiedź w Krużlowej o godz. 17.00, w Starej Wsi o godz. 16.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii, udamy się z posługą sakramentalną według następującego porządku: ks. Fabian od godz. 8.00, ks. Proboszcz od godz. 9.00, ks. Tomasz w Starej Wsi od godz. 8.00.

– w sobotę – Święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów

– w niedzielę – składka na cele diecezjalne.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy rodziców dzieci klas trzecich.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Barbara P. 72, Anna B. 62, Katarzyna J. 62

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz egzemplarz Pisma Świętego Nowego Testamentu z dużymi literami.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Maria Bochenek. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .