OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA07.05.2023 r.

1. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne za złożone ofiary do kopert i na konto parafialne w ramach kwesty na prowadzone i planowane pracy w parafii od 36 rodzin a także za ofiarę na korony dla Pięknej Madonny. Bóg zapłać!

2. Składamy podziękowanie wszystkim za przygotowanie i czynny udział w uroczystościach odpustowych w Starej Wsi: strażakom, orkiestrze i chórowi parafialnemu oraz Panu Leszkowi zakrystianinowi i jego rodzinie za przygotowanie posiłku odpustowego. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji

– w czwartek – Sakrament Bierzmowania przyjmą uczniowie klas VIII na Mszy świętej o godz. 18:00. Składka przeznaczona będzie na fundację im. abp. Jerzego Ablewicza, wspierająca młodzież uzdolnioną z ubogich rodzin. Nowenna do Przemienienia Pańskiego w tym dniu o godz. 17:40.

– w sobotę – Spowiedź dzieci klas III i ich rodziców o godz. 10:30.

– w najbliższą sobotę – 13 maja – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na pierwsze w tym roku comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie z naszą Madonną Krużlowską i lampionami. Podczas Mszy świętej o godz.. 20:00 kazanie wygłosi i rozważania różańcowe poprowadzi O. Piotr Ignacy Rogusz – Ojciec Cysters – proboszcz parafii Narodzenia NMP w Jodłowniku. Lampiony są do nabycia w punkcie z pamiątkami religijnymi oraz same wkłady dla tych, którzy mają jeszcze lampion w dobrym stanie.

Figurę Madonny nieść będą:

I. Animatorzy Bierzmowanych

II. Grający na wieży kościoła

III. Margaretka ks. Michała Sapalskiego

IV. Róża św. Kingi – Magdaleny Mucha

V. Rodzice młodzieży Bierzmowanej

– w niedzielę 14 maja o godz. 10:30 Uroczystość I Komunii Świętej. Na tę Mszę świętą zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami, rodzeństwem, chrzestnymi, rodziną i gośćmi. Nie zainteresowanych tą uroczystością prosimy o udział we Mszy świętej w innych godzinach. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 11.00. Msza Święta na Starej Wsi w tym dniu będzie tylko o godz. 7:00. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na cele parafialne. Prosimy o ofiarność na ten cel!

4. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w kościele codziennie przed Mszą św. popołudniową. Nie zapominajmy, by ofiarować ten ważny czas modlitwy o pokój na świecie i błogosławieństwo w rodzinach.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8:30 prosimy następujące rodziny: Łukasz Z. 376, Marek Ł. 126, Maciej K. 56,  Jan B. 104, Marcin D. 104,  Kazimierz S. 119, Zofia H. 40, Fryderyk S. 203, Stanisław G. 115, Andrzej W. 146.

W Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Anna S. 52, Beata G. 113, Bożena P. 121.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.