WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023 r.

1. Dziś s. Barbara P. ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, misjonarka z Kamerunu, rodem z Przysietnicy, posługująca od 27 lat na misjach dzieli się świadectwem pracy misyjnej. Po mszach wesprzyjmy s. Barbarę ofiarą do puszek na potrzeby misyjne.

2. Dziękujemy za złożone ofiary na cele parafialne, także za dalszy udział w kweście na prowadzone i planowane prace w parafii od 3 rodzin na koronę dla Pięknej Madonny. Bóg zapłać!

3. Zapraszamy codziennie do udziału w nowennie do Ducha Świętego i w nabożeństwach majowych odprawianych przed Mszą Świętą popołudniową. Prosimy także o nie odkładanie spowiedzi bezpośrednio na pierwszy piątek, lecz spowiadanie się również w inne dni powszednie przed Mszą Świętą, aby przygotować się do tzw. Zielonych Świątek.

– w poniedziałek: wspomnienie św. Rity, patronki w sprawach beznadziejnych;

– we wtorek – egzamin klas VII z Krużlowej i Starej Wsi przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w budynku plebanii o godz. 10.00. W egzaminie bierze udział jeden rodzic każdego ucznia.

– w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, dzień modlitw za Kościół w Chinach;

– w piątek – wspomnienie św. Filipa Neri, zapraszamy na wspólną modlitwę z okazji Dnia Matki;

– w sobotę – wspomnienie św. Pawła VI; o godz. 19.00 czuwanie przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego;

– w niedzielę, 28 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotujmy na to święto nasze serca i zadbajmy o przystrojenie domów.

5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wyznaczonych rejonów parafii o przygotowanie ołtarzy na ten święty dzień:

I Ołtarz (na bramie starego kościoła) – Pagorek, odpowiedzialni:

1. Bożena i Krzysztof KW 252
  2. Dajana i Kamil KW 398
  3. Sylwia i Przemysław KW 204
  4. Anna i Bartłomiej KW 330

II Ołtarz (na ogrodzeniu u P. Filipowiczów) – Bania, odpowiedzialni:

1. Krystyna i Jan SW 54
  2. Ewa i Paweł SW 23
  3. Grażyna i Marian SW 95
  4. Stanisława i Aleksander SW 17

III Ołtarz (przy przystanku koło P. Baranów), Karczyska, odpowiedzialni:

1. Karolina i Sebastian KW 331
  2. Aneta i Tomasz KW 135
  3. Grażyna i Marek KW 76
  4. Katarzyna i Dariusz KW 358

IV Ołtarz (przy nowym kościele), Zamłynie, odpowiedzialni:

1. Beata i Krzysztof KN 219
  2. Helena i Wiesław KN 237
  3. Iwona i Maksymilian KN 259
  4. Ł. Stanisława i Ryszard KN 216

Spotkanie organizacyjne odpowiedzialnych odbędzie się w budynku plebanii w środę, po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o obowiązkowe przybycie!

6. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informacje dotyczące Diecezjalnego Święta Rodzin w Starym Sączu i Pasierbcu.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Jan K. 82, Maria K. 82, Tomasz K. 265, Tadeusz F. 30, Andrzej P. 246, Piotr K. 149, Jacek G. 149, Paweł I. 178, Janina J. 114, Marcin K. 184.

Ze Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Maria J. 138, Andrzej G. i Patrycja G. 202.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: + Maria Gołyźniak i + Barbara Igielska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o godz. 16.00. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie… .