OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA11.06.2023 r.

1. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne. Bóg zapłać!

2. W dniu dzisiejszym 15 minut przed i 15 minut po Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00 nasza rodaczka – Dorota Filip – studentka klasy organów doktora hab. Daniela Prajznera, Katedry Muzyki Religijnej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, wykona koncert organowy. Koncert stanowi formę przygotowania do zbliżających się egzaminów sesyjnych, wieńczących pierwszy rok edukacji na studiach licencjackich. Repertuar utworów znajduje się w gablocie parafialnej. Weźmy udział w koncercie w ramach solidarności i sympatii z naszą młodą artystką.

3. Zachęcamy wszystkich do udziału w Oktawie Bożego Ciała, zapraszamy małych chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, dziewczynki do sypania kwiatów, młodzież klas VII i VIII i dorosłych do noszenia baldachimu, kandelabrów, panie w strojach regionalnych do niesienia figur i feretronów, prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęca Służbę Maryjną.

4. W trwającym miesiącu czerwcu pamiętajmy o nabożeństwie do Serca Pana Jezusa po każdej Mszy świętej popołudniowej.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie bł. Romana Sitki, prezbitera, rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i Towarzyszy, męczenników

– we wtorek – 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na kolejne nabożeństwo fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską i lampionami podczas Mszy świętej o godz. 20.00. Głównym celebransem i kaznodzieją będzie Ks. Jakub Piekielny, wikariusz w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Do niesienia figury Madonny prosimy:

  1. Ceremoniarze
  2. Rodzice dzieci Komunijnych
  3. Rodzice Ministrantów
  4. Margaretka ks. Henryka Brdeja
  5. Szafarze Komunii Świętej i zakrystianin ze SW

Lampiony lub same wkłady do nich są do nabycia u ministrantów.

– we środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

– we czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci oraz słodka nagroda dla tych dzieci, które dzwoniły dzwoneczkami i sypały kwiaty podczas procesji a także dla DSM, LSO oraz dla tych, którzy nosili baldachim, kandelabry, figury, obrazy, feretrony i sztandary. W tym dniu przypada 11. rocznica objęcia naszej diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Polecajmy w modlitwie naszego Pasterza. 

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. Pamiętajmy w tym szczególnym dniu o wszystkich kapłanach. Po Mszy świętej popołudniowej procesja z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o włączenie się w procesję tych wszystkich, którzy w oktawie Bożego Ciała nosili baldachim, figury, obrazy, feretrony, kandelabry oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami. Ze względu na Uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Odpust w Gródku o godz. 11.00.

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Odpust w kaplicy u sióstr Dominikanek.

– w niedzielę – 18 czerwca – Diecezjalne Święto Rodziny. Uroczystości na starosądeckich błoniach. W naszej parafii w tym dniu przypada dzień adoracji diecezjalnej. Adoracja odbędzie się według następującego porządku:

Krużlowa – kościół nowy:

  8.00 do 8.45 KW Wieś strona lewa i prawa

10.00 do 10.45 KW Osików I i II, Pagorek

12.00 do 13.00 KW Centrum Równia Pustki Widomia

13.00 do 14.00 KN Od mostu do starego i do nowego kościoła, Poddziale

14.00 do 14.45 KN Gromnik Krzemionki , Zamłynie, Zawodzie

Stara Wieś – kaplica:

11.00 do 12.00 Potoki, Węglarnia, Strzylawki

12.00 do 13.00 Nowa Wieś

13.00 do 14.00 Wieś, Bania

6. W ostatnim czasie dwie zabytkowe stacje drogi krzyżowej, znajdujące się w dolnym kościele zostały odnowione w pracowni konserwatorskiej. Pozostało jeszcze do odnowienia 10 stacji. Koszt renowacji jednej stacji 5 000 zł. Zachęcamy chętne rodziny czy indywidualne osoby do ufundowania chociażby jednej ze stacji drogi krzyżowej.

7. W przedsionku kościoła znajdują się do zabrania i wypełnienia karty do głosowania w 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego celem poparcia realizacji zadania: Teatralne i muzyczne opowieści o bł. Karolinie.

Wypada aby nasza parafia, posiadająca w głównym ołtarzu i w relikwiarzu relikwie bł. Karoliny, wzięła czynny udział w tym głosowaniu.  Termin oddania głosów upływa w najbliższy wtorek 13 czerwca aby wypełnione karty mogły dotrzeć pod wskazany adres do piątku 16 czerwca.

8. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Tomasz M. 247, Andrzej Ś. 258, Marek K. 85, Maria W. 122, Szymon Sz. 122, Władysław G. 187, Robert O. 184, Rafał I. 239, Krzysztof F. 276, Sławomir T. 209.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: M. Elżbieta 183, Sz. Zofia 205, M. Kazimierz 74.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Genowefa Mucha. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .