OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA18.06.2023 r.

1. Przeżywając dziś Diecezjalne Święto Rodziny polećmy na modlitwie Bogu wszystkie rodziny naszej diecezji i parafii, aby dbały o prawidłowy rozwój oparty na wartościach chrześcijańskich.

2. W naszej parafii w tym dniu przypada Dzień Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji:

Krużlowa – kościół nowy:  

  8.00 do   8.45  KW Wieś strona lewa i prawa

10.00 do 10.45  KW Osików I i II, Pagorek

12.00 do 13.00  KW Centrum Równia Pustki Widomia

13.00 do 14.00  KN Od mostu do starego  i do nowego kościoła, Poddziale

14.00 do 14.45  KN Gromnik Krzemionki, Zamłynie, Zawodzie

Stara Wieś – kaplica:

11.00 do 12.00 Potoki, Węglarnia, Strzylawki

12.00 do 13.00 Nowa Wieś

13.00 do 14.00 Wieś, Bania

3. Składamy gorące podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach i w czynnym udziale w Uroczystości Bożego Ciała oraz w Oktawie i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: parafianom za wykonanie ołtarzy, kapłanom, siostrom zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, orkiestrze parafialnej, chórowi parafialnemu, strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, noszącym baldachim, paniom w strojach regionalnych niosących obrazy, niosącym feretrony, kandelabry, paniom, które po każdej procesji sprzątały drogę wokół kościoła. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. W dalszym ciągu trwającego miesiąca czerwca pamiętajmy o nabożeństwie do Serca Pana Jezusa po każdej Mszy świętej popołudniowej.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we środę – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu przeżywać będziemy w naszej parafii Dzień Modlitewnej Sztafety w Obronie Dobrego Imienia św. Jana Pawła II. W programie: o godz. 17.45 prelekcja i litania do św. Jana Pawła II, przed jego relikwiami, następnie nowenna do Pięknej Madonny krużlowskiej, Msza święta. Po Mszy świętej przemarsz z różańcem i portretem św. Jana Pawła II  pod pomnik z Jego popiersiem przed budynkiem przedszkola jego imienia.

Modlitwy poprowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Prosimy aby w tym marszu wzięli obowiązkowy udział rodzice z dziećmi z przedszkola parafialnego i wszyscy wierni. Modlitwę zakończy śpiew „Barki” i Apel Jasnogórski.

– w piątek – Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego: Msza święta dziękczynna odbędzie się w Krużlowej o godz. 8.00, w Starej Wsi o godz. 8.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców i pracowników szkół i przedszkoli.

– w sobotę – Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Mateusz I. 242, Jan W. 165, Paweł W. 165, Stanisław F. 210, Eugeniusz R. 211, Artur O. 211, Mateusz G. 90, Andrzej F. 90, Stanisław M. 171, Piotr F. 171.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Ewa S. 198, Katarzyna S. 245, Angelika T. 51a.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: +Waleria Król. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie … .