OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2023 r.

1. Bóg zapłać! Księdzu misjonarzowi Krzysztofowi za wygłoszone dziś Słowo Boże! Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne dla Ks. Krzysztofa. W zbiórce pomagać będzie nasza parafialna Akcja Katolicka. Po Mszy świętej o godz. 7.00, 11.00 i 15.00 ks. Krzysztof zaprasza do dolnego kościoła na zdjęcia i film z dotychczasowej misji w Afryce.

2. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne, oraz tym, którzy złożyli dziś do kopert ofiarę na wykonane prace odwadniające przy naszym kościele. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, zwłaszcza pracujących, o złożenie stosownej ofiary do kopert z adresem i tytułem: Odwodnienie. Mamy wielką nadzieję, że solidarność całej parafii pozwoli nam spłacić wykonaną pracę i z nadzieją patrzeć na kolejne zaplanowane projekty w naszym sanktuarium.

3. W dniu dzisiejszym Parafialny teatr „Renovatio” zaprasza na spektakl zatytułowany „5 minut”, którego autorem scenariusza jest Liliana Bardijewska. Sztuka mówi o wpływie mediów na nasze życie. Widzowie tego spektaklu zaproszeni są do studia telewizyjnego, aby uczestniczyć w niezwykłym show (szoł). „Renovatio” zaprasza w niedzielę, 9 lipca, na godz. 16:30 i 18:30 do Sali Misterium.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – Święto Św. Benedykta, opata, Patrona Europy

– we środę – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

– we czwartek – 13 lipca, wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów naszej diecezji. W tym dniu zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na kolejne nabożeństwo fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską i lampionami o godz. 20.00. Mszy świętej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Janusz Miłkowski, proboszcz w parafii w Podolu koło Gródka N. Dunajcem. Lampiony lub same wkłady prosimy nabyć w punkcie z pamiątkami. Do niesienia figury Madonny prosimy:

  1. Orkiestra Parafialna
  2. Grupa Historyczno-rekonstrukcyjna Stanisława Szambelana
  3. Margaretka ks. Romana Górowskiego
  4. Róża Stanisława Fydy
  5. Rada Parafialna

– w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

5. W zakrystii przyjmujemy zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Marek N. 47, Rafał N. 47, Piotr W. 254, Wojciech F. 249, Zdzisław R. 192, Marcin F. 10, Marian Z. 102, Wiesław F. 222, Piotr P. 2, Andrzej F. 225.

Natomiast w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Stanisława J. 185, Maria K. 166, Krystyna T. 51.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, w którym artykuł pt. „Wołyń – rany niezagojone”, a także Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra i wakacyjny numer Apostoł Miłosierdzia.