OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2023 r.

1. Dziękujemy za złożoną ofiarę:

– dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

– 48 rodzinom za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę na odwodnienie

– jednej rodzinie za ofiarę na korony dla Matki Bożej i Pana Jezusa

– ofiarodawcom za ofiarę do puszek złożoną w ubiegłą niedzielę na misje, gdzie pełni posługę Ks. Krzysztof Ferenc

– tym, którzy złożyli dziś ofiarę do kopert na odwodnienie.

 Niech wszystkim wynagrodzi Bóg obfitym błogosławieństwem!

Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie stosownej ofiary do kopert na wykonane odwodnienie.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

– we czwartek – w Nowym Sączu Uroczystość Św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy, patronki miasta

– w sobotę –Święto św. Marii Magdaleny

– w niedzielę – w Starym Sączu Uroczystość Św. Kingi, dziewicy, patronki miasta

4. W niedzielę za tydzień – 23 lipca:

 – z racji zbliżającego się wspomnienia Św. Krzysztofa, Patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych, po Mszach św. dopołudniowych odbędzie się błogosławieństwo kierowców i  pojazdów mechanicznych. Kierowcy będą mogli zaopatrzyć się w okolicznościowe breloczki z modlitwą kierowców, z wizerunkiem Pana Jezusa i Pięknej Madonny Krużlowskiej oraz inne dewocjonalia.

– o godz. 14.00 w starym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza święta za wszystkich, którzy wyprzedzili nas w drodze do Ojczyzny Niebieskiej, a po Mszy świętej udamy się na cmentarz, gdzie odbędzie się procesja wokół grobów z modlitwą różańcową za wszystkich wiernych zmarłych.  Z tej racji nie będzie Mszy Świętej o 14.00 na Starej Wsi i Mszy świętej  o 15.00 w zabytkowym kościele.

Prosimy wszystkich o uporządkowanie grobów, zachowanie porządku na cmentarzu, oraz nie pozostawianie odpadów pod czy poza ogrodzeniem ale umieszczanie ich w kontenerze.

5. W zakrystii trwają zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy młodzież bierzmowaną i ich rodziców. Prosimy również o skoszenie trawy na skarpie wokół kościołów, parkingu i Sali Misterium.

W Starej Wsi do sprzątania prosimy następujące rodziny: T. Aleksandra 51, T. Barbara 179, K. Bogusława 179.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, a także Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra i wakacyjny numer Apostoł Miłosierdzia. Są do nabycia obrazy z Panem Jezusem Przemienionym w większym i mniejszym formacie.