OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023 r.

1. W dniu dzisiejszym:

– po Mszach dopołudniowych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa Patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych, odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Kierowcy mogą zaopatrzyć się w okolicznościowe breloczki z modlitwą kierowców, z wizerunkiem Pana Jezusa i Pięknej Madonny Krużlowskiej oraz inne dewocjonalia.

– o godz. 14.00 w starym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza święta za wszystkich zmarłych, a po Mszy świętej procesja wokół grobów z modlitwą różańcową za ich dusze. Z tej racji nie będzie Mszy Świętej o 15.00 w zabytkowym kościele.

– w Grybowie Akcja Krwiodawstwa. Szczegóły na afiszu.

2. Dziękujemy 42 rodzinom za złożoną ofiarę na odwodnienie. Niech wszystkim wynagrodzi Bóg obfitym błogosławieństwem! Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie stosownej ofiary do kopert za wykonane odwodnienie.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji

– we wtorek – Święto Św. Jakuba, Apostoła

– we środę – wspomnienie Świętych: Joachima i Anny, Rodziców NMP

– w piątek – wspomnienie dowolne św. Szarbela, patrona w sprawach trudnych, zagrażających życiu i zdrowiu.

– w sobotę – wspomnienie Świętych: Marty, Marii i Łazarza, przyjaciół Pana Jezusa

– w przyszłą niedzielę, 30 lipca, rozpoczęcie Wielkiego Tygodniowego Odpustu Parafialnego ku czci Przemienienia Pańskiego w naszej parafii, w XX – tą rocznicę konsekracji naszej sanktuaryjnej świątyni. Prosimy o zapoznanie się z programem umieszczonym na bramach prowadzących do placu kościelnego lub za pośrednictwem Internetu.  Zwróćmy uwagę na Msze święte z udziałem poszczególnych grup wiernych i postarajmy się o udział w tych szczególnych dniach modlitwy by podziękować Bogu za opiekę i uprosić sobie i innym obfite łaski w życiu swoim i całej rodziny.

4. W niedzielę – 30 lipca na Mszy świętej o godz. 11.00 przeżywać będziemy Srebrny Jubileusz Sakramentu Kapłaństwa naszych rodaków: Ks. Edwarda Marcinkiewicza, Ks. Krzysztofa Sapalskiego i Ks. Macieja Śmigacza. Zapraszamy na tę Mszę świętą szczególnie rodziny księży jubilatów. Dziękując Bogu za ich dar kapłaństwa, modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej.

5. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Koła Gospodyń Wiejskich z Krużlowej Niżnej wraz z OSP o ustrojenie otoczenia kościołów na odpust parafialny. Prosimy również Panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich o niesienie w strojach regionalnych: feretronów podczas procesji w tygodniu odpustu. 

6. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na wejście pieszej pielgrzymki tj. 25 sierpnia 2023 r. Zapisy u pani Elżbiety Obrzut. Bardzo prosimy o szybkie zgłaszanie się celem zamówienia autokaru.

7. W zakrystii trwają zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za sprzątanie kościołów i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Krzysztof I. 11, Krzysztof R. 75, Jolanta G. 212, Karol J. 76, Marta J. 112, Bogdan J. 200, Stanisław F. 170, Łukasz O. 263, Katarzyna F. 152, Zenon C. 21.

Natomiast w Starej Wsi prosimy do sprzątania następujące rodziny: T. Kazimiera 187, T. Halina 262, S. Halina 3.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, a także Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra i wakacyjny numer Apostoł Miłosierdzia. Są do nabycia obrazy z Panem Jezusem Przemienionym w większym i mniejszym formacie.